niedziela, 19 maja 2024

Przebudowa zajezdni Chocianowice. Od dziś zmiana organizacji ruchu na Pabianickiej

Udostępnij

Spora zmiana organizacji ruchu na ulicy Pabianickiej od poniedziałku, 7 maja. Zarząd Inwestycji Miejskich w Łodzi informuje, że kierowcy będą mieli łatwiej. Wykonawca przebudowy zajezdni Chocianowice całkowicie udrożnił Pabianicką na wysokości prowadzonej inwestycji. Kierowcy mogą zatem korzystać z wszystkich pasów.

Zmiana organizacji ruchu na Pabianickiej

Ta zmiana organizacji ruchu powinna ucieszyć kierowców. Od 7 maja mogą korzystać z wszystkich pasów jezdni na Pabianickiej, na wysokości przebudowywanej zajezdni Chocianowice, czyli między wiaduktem nad torami a ulicą Chocianowicką. W tym miejscu podczas wprowadzonego zwężenia tworzyły się duże zatory.

Czytaj też: Bójka w Głownie. Starcie kilkudziesięciu osób. Policja szuka świadków i zwiększa liczbę patroli

Przebudowa zajezdni Chocianowice nadal jest prowadzona. Wykonawca układa nowe torowiska i rozjazdy wokół nowego budynku zajezdni. W głównym budynku z kolei kończy się montowanie zadaszenia, trwają również roboty żelbetowe na głównej konstrukcji nowej hali.

Nowa zajezdnia Chocianowice

To pierwsza taka inwestycji od oddania do użytku zajezdni Chocianowice. Odnowiona zostanie elewacja budynku, która będzie miała pierwotną formę i architektoniczne detale. Pojawiają się stylizowane bramy wjazdowe i nowa stolarka okienna, a wnętrze hali będzie wzbogacone szeregiem wyeksponowanych dźwigarów z drewna.

Zakres prac obejmuje również wymianę torowisk i sieci trakcyjnej, przebudowę układu zasilania wraz ze stacją transformatorową, remont istniejącej remizy tramwajowej oraz budowę nowej, dwutorowej część hali do obsługi taboru i budynku portierni.

Czytaj też: Nowa atrakcja turystyczna w Łodzi? Kandelabry na Piotrkowskiej

Na terenie zajezdni będzie też nowy układ drogowy i oświetlenie, a nowy układ torowy umożliwi manewrowanie wagonami bez konieczności wyjeżdżania nimi poza teren zajezdni.

Koszt inwestycji to ponad 136 mln zł. Prace są częściowo finansowane ze środków UE. Inwestycja ma jednak spore opóźnienie. Początkowo miała być oddana do użytku w październiku 2023 roku, kolejny termin wyznaczono na dwa miesiące później. Nowy termin zakończenia inwestycji to połowa 2024 roku.

Czytaj też: Rada Miejska w Łodzi. Rozłam w koalicji. „Nie ma sensu współpracować”

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości