niedziela, 19 maja 2024

Nowa atrakcja turystyczna w Łodzi? Kandelabry na Piotrkowskiej

Udostępnij

Zakończyły się prace przy budowie trzech kandelabrów, które mają wzbogacić odnawianą posesję przy ulicy Piotrkowskiej. W czerwcu rozpocznie się ich montaż. Miasto zapowiada – będzie nowa atrakcja turystyczna w Łodzi. Czy rzeczywiście tak będzie?

Nowa atrakcja turystyczna w Łodzi

Odnawiana kamienica i podwórko znajdują się przy Piotrkowskiej 118. Autorami koncepcji „Pałacowego Podwórka” są: artysta Andrzej Fogtt oraz architekt Przemysław Gajowiak.

W odnowionym budynku przy Piotrkowskiej 118 powstaje 14 kompletnie wyposażonych mieszkań komunalnych, kilkanaście lokali usługowych, dwie pracownie artystyczne, a także pomieszczenia, w których otwarte zostaną biura Miejskiego Rzecznika Konsumentów oraz Fundacji Centrum Praw Kobiet – informuje Małgorzata Loeffler w ZIM w Łodzi.

Jednak nie to ma przyciągać do tego miejsca a pałacowe żyrandole. Kryształowe kandelabry mają system sterowania LED z funkcją zaprogramowania różnych programów oświetleniowych. Każdy z żyrandoli waży aż 150 kilogramów, dlatego trzeba usztywnić konstrukcję podtrzymującą ich ciężar.

Nowa atrakcja turystyczna w łodzi

Żyrandole mają korespondować z całością pałacowe podwórza przy Piotrkowskiej 118. Każdy z żyrandoli ma wysokość około 350 cm i średnicę około 200 cm. Elementy kryształowe zostaną umocowane za pomocą linki stalowej, co ma uniemożliwić zerwanie ozdób.

Nowa atrakcja turystyczna w łodzi

Kandelabry będą zamontowane za pomocą dźwigarów pomalowanych na kolor antracytowy i ma to być nowa atrakcja turystyczna w Łodzi. Montaż żyrandoli rozpocznie się w czerwcu.


Bartosz Domaszewicz przewodniczącym Rady Miejskiej w Łodzi. Rozłam w koalicji

 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości