wtorek, 23 lipca 2024

Protest rolników na A2 w Łódzkiem. Zablokowane dwa węzły

Udostępnij

W województwie łódzkim o godzinie 11 rozpocznie się kolejny protest rolników na A2. Zablokowane zostaną dwa węzły autostradowe. Protest będzie trwał kilka dni.

Protest rolników na A2

Wtorek, 12 marca, to kolejny dzień protestów rolników w całym kraju. Rolnicy domagają się między innymi uproszczenia i ograniczenia wymogów Europejskiego Zielonego Ładu i ograniczenia napływu towarów rolno-spożywczych z Ukrainy.

Protest rolników na A2 rozpocznie się o godzinie 11 i potrwa do piątku, 15 marca, do godziny 12. Zablokowane zostaną dwa węzły: Skierniewice i Łowicz. Niemożliwy będzie wjazd na autostradę i zjazd z A2. Służby drogowe nie wykluczają także utrudnień na sąsiadującej drodze krajowej nr 70, którą łączy Skierniewice i Łowicz. Policja wyznaczyła objazdy.

Samochody osobowe jadące od Skierniewic w kierunku Łowicza będą mogły dojechać tylko do Bełchowa, gdzie kierowcy będą kierowani objazdem w kierunku Łyszkowic lub Dzierzgowa. Kierowcy pojazdów ciężarowych będą musieli szukać dróg alternatywnych, kierując się na miejscowości Sochaczew, Jeżów, Warszawę lub Rawę Mazowiecką – mówi st. sierż. Aneta Placek-Nowak, rzecznik policji w Skierniewicach.

Jadący A2 będą mogli zjechać z na węźle Stryków. To nie jedyny protest rolników na A2 w Łódzkiem. Od poniedziałku maszyny rolnicze blokują też przejazd w obu kierunkach autostradą A2 w Wartkowicach – między węzłami Dąbie i Emilia. Ruch w kierunku Poznania przekierowywany jest na węźle Emilia, a w kierunku Warszawy na węźle Koło. Utrudnienia w tym miejscu mają potrwać do środy.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P