piątek, 21 czerwca 2024

Remont Zachodniej w Łodzi. Utrudnienia do maja

Udostępnij

Drogowcy rozpoczęli remont Zachodniej w Łodzi. Łódzcy urzędnicy ostrzegają przed utrudnieniami. Na ulicę wjechał ciężki sprzęt, który zrywa starą nawierzchnię.

Marcowy nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi po nowemu do 8 czerwca

Remont Zachodniej w Łodzi

Łódzkie ulice po jesieni i zimie przypominają bardziej tor przeszkód, niż drogę, którą można bezpiecznie pokonać samochodem. Problemem jest także nagromadzenie remontów przeprowadzanych w tym samym czasie i niemalże co tydzień zmieniana organizacja ruchu na ulicach. Od wtorku, 12 marca, dojdzie remont Zachodniej w Łodzi. Ciężki sprzęt już wjechał na ulicę, a to oznacza kolejne utrudnienia.

Zachodnia zostanie wyremontowana od Limanowskiego do Lutomierskiej. Wykonawca przystąpił do frezowania starej nawierzchni, demontażu krawężników i utworzenia tymczasowego przystanku.

Na Zachodniej wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni i chodniki, a w miejscu zatrzymywania się autobusów wykonana zostanie betonowa nawierzchnia, aby nie powstawały koleiny i nierówności. Prace prowadzone będą pod ruchem. Wykonawca będzie zajmował po jednym pasie ruchu na obu jezdniach. Dzięki temu nie zmienią się trasy autobusów – wyjaśnia Tomasz Andrzejewski, rzecznik ZDiT w Łodzi.

Remont Zachodniej zakłada wymianę 6 tys. metrów kwadratowych nawierzchni, 850 metrów kwadratowych chodników i zasadzenie 4 nowych drzew. Wyremontowane zostaną oba przystanki autobusowe przy ul. Limanowskiego.

Wykonawca zakłada zakończenie prac na początku maja.

Remont zachodniej w łodzi
UMŁ

Remont Śmigłego-Rydza w Łodzi. Kiedy koniec?

 

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P