środa, 17 kwietnia 2024

Dziecko w oknie życia w Łodzi. Dziewczynkę nazwano Julia

Udostępnij

Julia – takie imię nadały siostry urszulanki dziewczynce, którą zostawiono pod ich opieką. To ósme dziecko w oknie życia u sióstr urszulanek w Łodzi. Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyła trzy okna życia: w Łodzi, w Piotrkowie Trybunalskim i Pabianicach. Czwarte w regionie łódzkim okno życia jest także w Centrum Medycznym im. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13 w Łodzi.

Dziecko w oknie życia

Siostry urszulanki dźwięk dzwonka, który sygnalizuje otwarte okno życia, usłyszały około godziny 20 w poniedziałek, 11 marca. W nosidełku leżało niemowlę.

Siostra pielęgniarka obejrzała dziecko, sprawdziła czynności życiowe. Okazało się, że to dziewczynka. Była normalnie ubrana, wyglądała zdrowo – mówi siostra Małgorzata Binkowska, przełożona.

W takich sytuacjach za każdym razem powiadomione zostają służby, m.in. ratownicy medyczni i policja. Niemowlę zostało zabrane do szpitala, a policja sporządziła protokół. Zawiadamiany jest także sąd rodzinny, by można było rozpocząć procedurę adopcji. Sąd nadaje dziecku dane personalne, ustanawia dla niego opiekuna prawnego, a następnie orzeka adopcję.

Siostry urszulanki nadały dziecku imię Julia. To ósme dziecko w oknie życia w Łodzi, a trzeci a dziewczynka.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości