środa, 22 maja 2024

Praca w szpitalu tymczasowym. Szukają ludzi na różnych stanowiskach

Udostępnij

To już pewne. Szpital w hali Expo w Łodzi rozpocznie działalność. Cały czas jednak poszukiwani są medycy, którzy będą opiekować się chorymi. Przede wszystkim lekarze, pielęgniarki i diagności laboratoryjni. Praca w szpitalu tymczasowym może być wyzwaniem dla kogoś, kto wcześniej nie miał doświadczenia w oddziale covidowym.

Praca w szpitalu tymczasowym

Uruchomienie szpitala tymczasowego jest optymalnym momentem i jest niezbędne do dalszego, ciągłego i sprawnego funkcjonowania ochrony zdrowia w województwie łódzkim. powiedział TOBIASZ BOCHEŃSKI, wojewoda łódzki

W poniedziałek w szpitalu uruchomionych zostanie 56 łóżek, w tym 12 łóżek respiratorowych. Placówka będzie oddziałem Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Biegańskiego w Łodzi, ale będzie miała swojego ordynatora i będzie zorganizowana jako oddzielna placówka.

Urządzanie łódzkiego szpitala tymczasowego zakończono pod koniec listopada. Placówka ma ponad 270 miejsc dla chorych na COVID-19. 100 łóżek to miejsca respiratorowe, w tym 15 to łóżka tzw. najwyższego poziomu zabezpieczenia. Placówkę w hali EXPO w Łodzi wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt ratujący życie. Wszystkie łóżka są monitorowane.

Problemem jednak cały czas jest personel szpitala tymczasowego, którego jest po prostu za mało. Szpital Biegańskiego w Łodzi opublikował  w mediach społecznościowych ogłoszenie o pracę.

Poszukiwani są: lekarze, pielęgniarki, diagności laboratoryjni, opiekunowie medyczni i magistrzy farmacji. Placówka oferuje zatrudnienie w oparciu o umowy cywilno-prawne.

Punkt szczepień na Lumumby

Od stycznia tego roku w hali Expo działa punkt szczepień, który – w związku z uruchomieniem szpitala tymczasowego – będzie od poniedziałku znajdował się w nowym miejscu – w budynku przychodni dla studentów na ul. Lumumby 14.

Pełnomocnik wojewody ds. szczepień Jolanta Kowalik-Gęsiak dodała, że w tym punkcie siedem zespołów będzie szczepić 600 pacjentów dziennie. Jak mówiła szczepienia wykonywane będą przez cały tydzień od godz. 8 do 20, ale nie wyklucza, że zostaną one wydłużone od godz. 7 do 21.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości