czwartek, 23 maja 2024

Wojciech Zając zawieszony w roli prezesa GKS Bełchatów

Udostępnij

Wojciech Zając został zawieszony w pełnieniu funkcji prezesa zarządu GKS „Bełchatów” S.A. To pokłosie zdarzeń, które miały miejsce po przegranym domowym meczu z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:2 (1:0).

W czwartek, 18 marca zorganizowano Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy GKS „Bełchatów” S.A., czyli większościowego udziałowca EKS Skra Bełchatów oraz Bełchatowsko-Kleszczowskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego Sp. z o.o.

W trakcie tego spotkania zadecydowano, że w składzie rady nadzorczej w miejsce Marka Grzesiaka zostanie powołany Tomasz Borejko, radca prawny z Torunia.

Kilka godzin później spotkała się Rada Nadzorcza GKS „Bełchatów” S.A. w składzie: przewodniczący Alan Paczuszka oraz członkowie: Ewelina Szczesek i Tomasz Borejko. Na posiedzeniu podjęto decyzję o powołaniu Marka Grzesiaka na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa zarządu klubu, a także zawieszono w pełnieniu funkcji prezesa pana Wojciecha Zająca.

Wojciech Zając miał być prezesem na lata. Skończył pracę po dwóch miesiącach…

Zmiany na stanowisku prezesa zarządu GKS Bełchatów miały swój początek 16 listopada ubiegłego roku. Wówczas Wiktor Rydz złożył oficjalną rezygnację z pełnienia tej funkcji.

W grudniu 2020 roku właściciele klubu powołali do funkcjonowania nową radę nadzorczą w składzie: przewodniczący Alan Paczuszka i członkowie: Ewelina Szczesek i Marek Grzesiak.

Kilka dni potem zdecydowano o mianowaniu Grzesiaka tymczasowym prezesem GKS „Bełchatów” S.A.

20 stycznia ogłoszono wyniki konkursu, który został przeprowadzony na stanowisko prezesa zarządu bełchatowskiego klubu. Nowym prezesem wybrano wówczas Wojciecha Zająca, a Marka Grzesiaka znów przesunięto do składu. rady nadzorczej

Wydawało się, że Zając będzie prezesem na dłuższy czas, ponieważ przemawiało za nim doświadczenie i obeznanie w środowisku piłkarskim.

Wojciech Zając był przez ponad 10 lat działaczem w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej oraz pełnił funkcję delegata ds. bezpieczeństwa w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Fotel prezesa przejął Wojciech Zając, który posiada wykształcenie wyższe i od ponad 10 lat jest aktywnie związany z działalnością w strukturach piłkarskich w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej, gdzie był wiceprezesem ds. sportowo-szkoleniowych oraz w Polskim Związku Piłki Nożnej jak delegat ds. bezpieczeństwa.

Teraz zdecydowano się na zawieszenie prezesa Zająca. Ma to związek z jego agresywnym zachowaniem wobec sędziów, delegata i obserwatora PZPN, którzy pracowali w trakcie meczu GKS Bełchatów – Bruk-Bet Termalica Nieciecza rozegranego w piątek, 12 marca. Wówczas „Brunatni” po kontrowersyjnych decyzjach sędziego Tomasza Marciniaka przegrali 1:2.

Z relacji świadków wynika, że Wojciech Zając po zakończeniu meczu wizytował w szatni arbitrów i zachowywał się bardzo agresywnie. Sprawą miała zająć się bełchatowska policja, ponieważ bezpieczeństwo przedstawicieli PZPN było zagrożone.

Przeczytaj także:

Zapaśnicy Akademii GKS Bełchatów z medalami Mistrzostw Województwa Łódzkiego

18-latek zatrzymany przez policję. Mundurowi zabezpieczyli 15 gramów marihuany

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości