sobota, 18 maja 2024

Powstała internetowa grupa „Bełchatowscy seniorzy”, która zintegruje w sieci osoby starsze

Udostępnij

Bełchatowscy seniorzy będą aktywni na Facebook’u. Zadbało o to Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, które na tym portalu społecznościowym założyło grupę ukierunkowaną na osoby w wieku „50+”, które mogą od teraz zawierać nowe znajomości i komunikować się ze sobą bez wychodzenia z domu.

Internetowa integracja pn. „Bełchatowscy seniorzy”

Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie organizuje akcję „Bełchatowscy seniorzy”, która jest kierowana do osób starszych. Ma ona na celu w czasach pandemii COVID-19 za pośrednictwem Internetu zintegrować seniorów z naszego miasta.

Jak wynika ze statystyk, które można znaleźć na stronie Urzędu Komunikacji Elektronicznej seniorzy są grupą, która najszybciej i najbardziej dynamicznie rozwija swoją aktywność w sieci. Jeszcze w roku 2002 zaledwie 2% z nich korzystało z Internetu. Teraz jest to wynik, który wynosi 30%, a więc na przestrzeni 19 lat odnotowano znaczny wzrost.

Wynika więc z tego, że seniorzy gonią za trendami osoby młodsze, które znane są ze świetnej orientacji w sieci.

Z tego powodu MCK w Bełchatowie wyszło z inicjatywą organizacji akcji pn. „Bełchatowscy seniorzy”. Taką samą nazwę nosi założona przez Miejskie Centrum Kultury grupa na Facebook’u, gdzie mogą dołączać seniorzy z Bełchatowa i okolic. Jest ona skierowana do osób w wieku „50+”. Można tam porozmawiać na wiele tematów, zawrzeć nowe znajomości, wymienić się życiowymi radami i doświadczeniami, a także zadawać pytania.

MCK w Bełchatowie zadba również, aby bełchatowscy seniorzy na co dzień otrzymywali informację o bieżących wydarzeniach, które są organizowane w miejskiej placówce kulturowej.

Bełchatowscy seniorzy

Przeczytaj także:

Dostęp do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie ułatwi (Retro)Książkomat

Plastyczny konkurs dla uczniów z Łobudzic podsumowany (ZDJĘCIA)

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości