sobota, 18 maja 2024

Jakub Domurad przegrał z Kubańczykiem i zakończył udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata

Udostępnij

Bełchatowianin Jakub Domurad zakończył udział w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w boksie olimpijskim już po pierwszej walce, którą przegrał z Kubańczykiem Fernando Lopezem Arzola jednogłośną decyzją sędziów. Reprezentant Kuby pięściarzowi sekcji bokserskiej „GARDA” Bełchatów postawił trudne warunki.

Jakub Domurad przegrał pierwszą walkę w Kielcach

TUTAJ pisaliśmy o przygotowaniach pięściarza z Bełchatowa do rywalizacji w Kielcach.

Zawodnik sekcji bokserskiej „GARDA” Bełchatów Jakub Domurad w 1/8 Młodzieżowych Mistrzostw Świata juniorów w boksie olimpijskim trafił na Kubańczyka Fernando Lopeza Arzola, z którym stoczył bój w czwartym dniu imprezy. Od początku było widać, że długie ręce rywala i nieco lepsze warunki fizyczne mogły sprawiać problemy reprezentantowi Polski.

Walka tych pięściarzy w kategorii powyżej 91 kg była bardzo ciekawa. Kubańczyk od samego początku nastawił się na kontrataki przy próbach mocnych uderzeń Domurada, które są jego atutem. Arzola bardzo rzadko wywierał pressing na Polaku. Reprezentant Kuby dobrze unikał ciosów, prezentując należytą pracę na linach, nogach i typowo kubański boks. Z kolei bełchatowianin był bardziej aktywny w pressingu. Niekiedy Arzola „nadział się” na mocne uderzenie bełchatowianina, ale to nie sprawiało mu większych problemów.

W pierwszej rundzie wszyscy sędziowie punktowali 10:9 dla boksera z Kuby. W drugiej rundzie było podobnie, a jedynie Chorwat Naim Ramaj ocenił na 10:9 dla Domurada. Trzecia runda to po raz kolejny noty 10:9 dla kubańskiego pięściarza, który wygrał cały pojedynek jednogłośną decyzją sędziów 5:0.

Jak na super ciężką wagę był to bardzo mobilny zawodnik. Było ciężko i od początku nie nastawiałem się na łatwą walkę. Myślałem, że pójdzie to bardziej po mojej myśli, ale niestety taki jest sport. Dziś rywal był lepszy ~ Jakub Domurad, pięściarz sekcji bokserskiej „GARDA” Bełchatów

Starałem się obijać doły, ale strasznie łapał mnie na kontrę z prawej ręki, jak schodziłem na dół. Postanowiłem zmienić taktykę i zamarkować na górę. Później wchodziły pojedyncze ciosy na korpus, ale chyba za mało ~ Jakub Domurad, pięściarz sekcji bokserskiej „GARDA” Bełchatów

Niestety formuła Młodzieżowych Mistrzostw Świata w boksie olimpijskim nie pozwala Kubie na dalsze pojedynki. Bełchatowianin zakończył swój udział w zawodach, ale z pewnością będzie to dla niego bardzo cenna lekcja.

Z kolei kubański pięściarz Fernando Lopez Arzola w kolejnym etapie zmierzy się z reprezentantem Chorwacji Josipem Coriciem, który w pierwszej rundzie pokonał reprezentanta Mołdawii Alexandru-Ioana Porubina przez przerwanie walki decyzją sędziego po dwóch minutach pierwszej rundy, a na etapie 1/8 wygrał walkę z Hiszpanem Mohamedem Larossi Ouahouah.

Więcej szczegółów o przebiegu całej imprezy można znaleźć na stronie internetowej Polskiego Związku Bokserskiego.

Przeczytaj także:

Pływacy z EKS Skry Bełchatów z rekordami życiowymi w łódzkiej Zatoce Sportu

Wykonają ponad 1000 szczepień dziennie w czterech nowych punktach powiatu. Jest wstępna akceptacja NFZ

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości