czwartek, 23 maja 2024

Pościg policjantów za pijanym 42-letnim bełchatowianinem zakończony zatrzymaniem i zarzutami

Udostępnij

Ponad 3 promile alkoholu miał 42-letni kierowca citroena zatrzymany przez policję

W niedzielę, 2 maja około godz. 23:00 bełchatowscy mundurowi z wydziału ruchu drogowego zauważyli podejrzanie jadący pojazd marki citroen, a więc podjęli odpowiednie czynności, aby skontrolować kierującego. Mimo licznych sygnałów dźwiękowych i świetlnych ze strony stróży prawa mężczyzna jechał coraz szybciej i wykonywał jeszcze bardziej nerwowe ruchy.

Pościg za podejrzanym kierowcą zakończony został przy ulicy Wojska Polskiego w Bełchatowie, gdzie 42-latek stracił panowanie nad citroenem i wjechał na chodnik przed przystanek autobusowy. Policjanci zainterweniowali bardzo szybko i uniemożliwili mężczyźnie dalsze poruszanie się, wybiegając z radiowozu i zabierając kluczyki od samochodu ze stacyjki. Funkcjonariusze obezwładnili pijanego kierowcę i zabrali go do celi policyjnego aresztu.

Bełchatowianin, którego zobaczyli za kierownicą, był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 42-letni mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Co ciekawe był on już wcześniej zatrzymany za jazdę pod wpływem alkoholu, a także miał obowiązujący zakaz sądowy na prowadzenie pojazdów mechanicznych.

Nieodpowiedzialny mężczyzna usłyszał już zarzuty kierowania autem w stanie nietrzeźwości i w okresie obowiązującego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za te czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

42-letni bełchatowianin odpowie jeszcze za niewykonywanie poleceń zatrzymania pojazdu, które wydawali mundurowi za pomocą sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Za to zachowanie grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Za wyżej wymienione przewinienia mężczyzna odpowie przed sądem.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, o których również informujemy na naszym portalu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości