wtorek, 21 maja 2024

Marianna Rydelin z Bełchatowa świętowała 100. urodziny. Kobieta otrzymała gratulacje od premiera i prezydent Bełchatowa

Udostępnij

100 lat życia świętowała bełchatowianka Marianna Rydelin

Pani Marianna Rydelin urodziła się 4 maja 1921 roku w Bełchatowie. Kilka dni temu obchodziła ona swoje 100. urodziny. Mimo pięknego wieku bełchatowianka jest w bardzo dobrej dyspozycji, z jej twarzy nie znika uśmiech, a przez cały czas czyta wiele książek i wykonuje podstawowe prace w kuchni. Do niedawna 100-letnia Marianna Rydelin szydełkowała, a jej najbardziej ulubionym było dzierganie ciepłych skarpet.

Jubliatka w dniu 100. urodzin, które spędziła wraz z najbliższym wracała wspomnieniami do swojego ślubu i wesela, a także do lat kiedy pracowała w hucie szkła, później przechodziła trudną chorobę, a także urodziła pięcioro dzieci.

– Oprócz dobrego samopoczucia niczego więcej mi nie potrzeba. Wszystko mam. Proszę tylko o zdrowie, ono jest najważniejsze ~ Marianna Rydelin

Pani Marianna od prawie 30 lat mieszka z jednym ze swoich synów w Bełchatowie. Ojciec starszej kobiety żył 84 lata, a dziadek 85 lat. Z kolei jednak z ciotek przeżyła prawie 100 lat.

– Siostra mamy zmarła zaledwie 4 miesiące przed setnymi urodzinami, dwóch jej braci ma dziś ponad 80 lat. Mamy dobre geny, wiele osób z naszej rodziny długo żyje ~ pan Kazimierz, syn jubilatki

Zdaniem starszej kobiety receptą na długie życie jest mądrość, radość i miłości. Rodzina uważa też, że brak nałogów takich jak palenie papierosów, picie alkoholu, czy niezdrowe jedzenie jest przyczyną długowieczności 100-letniej bełchatowianki. Kobieta spożywa posiłki z umiarem  i uważa, że rozsądek jest najważniejszy, bo jak człowiek w życiu idzie dobrą drogą, to znaczy, że kieruje się mądrością.

https://www.facebook.com/belchatow/posts/5847521545311309

Pani Marianna Rydelin otrzymała list gratulacyjny i życzenia od samego premiera Mateusza Morawieckiego oraz od prezydent Bełchatowa Marioli Czechowskiej.

– 100 lat życia to piękny wiek, niewielu z nas ma szczęście doczekać się tak zacnych urodzin. To nagroda za siłę charakteru i hart ducha. Dlatego myślę o Pani z ogromnym wzruszeniem, szacunkiem i radością, że doświadczasz – Dostojna Jubilatko – tego niezwykłego daru. Przez miniony wiek wiele wytrwałaś i przeżyłaś, byłaś świadkiem przełomowych wydarzeń, na co dzień patrzyłaś, jak zmienia się świat, ale też nasz Bełchatów. Dzisiejsza rocznica jest więc szczególnym świętem w Waszej rodzinie, ale też naszej bełchatowskiej. Proszę pamiętać, że wciąż Pani potrzebujemy. Dlatego życzę kolejnych lat w dobrym zdrowiu, chwil przepełnionych radością, miłością, a także pogodą ducha. Niech każdego dnia czuje Pani bliskość, serdeczność i tak cenne wsparcie najbliższych ~ Mariola Czechowska w liście z wyrazami uznania dla pani Marianny Rydelin

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości