wtorek, 21 maja 2024

Bełchatowska tenisistka pewnie wygrała Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny do lat 12 w Pszczynie

Udostępnij

12-letnia tenisistka z Bełchatowa najlepsza w Pszczynie

Rodowita bełchatowianka Marta Dudek startowała w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym do lat 12, który odbył się w weekend majowy w Pszczynie na terenie Śląskiego Centrum Tenisa.

Tenisistka przed rywalizacją tych zawodach odbyła tygodniowy obóz tenisowy w Żywcu organizowany przez Polski Związek Tenisowy, na który powołane zostały zawodniczki z pierwszej „10” rankingu PZT do lat 12.

W pierwszej fazie rozgrywek 16 zawodniczek podzielono na 4 grupy po 4 tenisistki w każdej z nich. Przedstawicielka ST Winner Piotrków Trybunalski znalazł się w grupie A, gdzie zajęła 1. miejsce, wygrywając wszystkie trzy mecze bez straty seta. Tenisistka z Bełchatowa wygrała 2:0 (6/3, 7/6) z Wiktorią Nowicką z teamu gospodarzy, ograła 2:0 (6/3, 6/1) Zuzannę Bąk z KP Sokół Rzeszów oraz triumfowała 2:0 (6/1, 6/0) z Weroniką Kawą z BKT Advantage Bielsko-Biała.

Po awansie do ćwierćfinału tenisistka spotkała się z Anną Czechowicz z Uczniowskiego Klubu Sportowego Aktywni 44 Łódż i również wygrała bez większych problemów 2:0 (6/1, 6/1). W półfinale Dudek stoczyła najcięższy do tego czasu bój z Aleksandrą Leś ze Śląskiego Centrum Tenisa Pszczyna. Bełchatowianka wygrała 2:1 (6/4, 4/6, 10-4). W finałowym starciu reprezentantka piotrkowskiego klubu ograła dość pewnie 2:0 (6/2, 6/0) Jessicę Pabisiak z Krzyckiego Klubu Tenisowego Wrocław.

W połowie marca w artykule pt. „Marta Dudek druga w deblu na Halowych Mistrzostwach Polski do lat 12” pisaliśmy o ogólnopolskim sukcesie tenisistki z Bełchatowa szczególnie w grze podwójnej.

Martę Dudek to kolejnego dobrego startu przygotował jej trener z ST Winner Piotrków Trybunalski Maciej Wściubiak. Swoją cegiełkę dołożył także jej tata Piotr, który jest trenerem tenisa ziemnego i udziela swojej córce istotnych wskazówek, fizjoterapeuta PGE Skry Bełchatów Tomasz Pieczko, który pomaga w należytym przygotowaniu fizycznym młodej tenisistki oraz Dariusz Rybarczyk, trener i założyciel Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czempion” Bełchatów, który przygotowuje Martę pod kątem motorycznym i wytrzymałościowym.

Tenisistka

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości