piątek, 19 lipca 2024

Policyjna akcja prędkość na lokalnych drogach

Udostępnij

Akcja prędkość została przeprowadzona w ostatnich dniach przez bełchatowskich mundurowych. Na terenie miasta i powiatu policjanci wraz z żołnierzami z Łasku w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych lub gdzie kierowcy najczęściej przekraczają prędkość.

Kolejna akcja prędkość bełchatowskiej policji

Stróże prawa z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie w środę, 31 marca od samego rana na lokalnych drogach miasta Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego prowadzili działania pn.: „Prędkość”. Celem akcji było głównie zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym z naciskiem na przestrzeganie przez kierujących obowiązujących ograniczeń prędkości.

Akcja prędkość była prowadzona przez 4 mundurowych z Bełchatowa oraz 2 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej z Łasku. Pojawili się tam, gdzie najczęściej dochodziło do wypadków lub kolizji drogowych, a także gdzie najczęściej kierowcy byli karani za zbyt szybką jazdę.

– W czasie kontroli, z zachowaniem reżimu sanitarnego,  policjanci przypominali uczestnikom ruchu, jak ważna jest jazda z tak zwaną „prędkością bezpieczną”, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem ~ informuje KPP w Bełchatowie

Policjanci i żołnierze kontrolę sprawowali na terenie Bełchatowa oraz w punktach kontrolnych wzdłuż drogi krajowej W483. Oprócz prędkości sprawdzano również przestrzeganie pozostałych przepisów ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa.

W dniu kiedy odbyła się akcja prędkość na drogach nie doszło do żadnego wypadku, co z pewnością może zadowalać, ponieważ takie działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

– Policjanci apelują o rozsądek na drodze i przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn przykrych zdarzeń w ruchu drogowym. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość to ta dostosowana do natężenia ruchu, obowiązujących limitów prędkości, warunków atmosferycznych, stanu nawierzchni oraz własnych umiejętności ~ podkreślają mundurowi z bełchatowskiej policji

Akcja prędkość

W okresie Świąt Wielkanocnych policjanci w całej Polsce, ale też na terenie województwa łódzkiego i powiatu bełchatowskiego zapowiedzieli wzmożone patrole i kontrole. Więcej o tym można przeczytać w artykule: Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Pijani agresorzy wymusili pieniądze od niepełnoletnich chłopców

Hodowca marihuany wpadł w trakcie domowej awantury

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P