wtorek, 21 maja 2024

W Bełchatowie organizowano kolejne konkursy dla uczniów

Udostępnij

I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Domiechowicach organizowali w ostatnim czasie konkursy dla dzieci. Młodsi z siódmych klas szkół podstawowych mieli do przygotowania prezentację multimedialną z chemii i geografii, a starsi ze szkół średnich popisali się dużą wiedzą w dziedzinie fizyki.

W Bełchatowie znów odbyły się konkursy dla młodzieży szkolnej

Uczniowie klas siódmych ze szkół podstawowych na terenie gminy Bełchatów wzięli udział w konkursie przedmiotowym z chemii i geografii. Rywalizowała młodzież z Dobrzelowa, Janowa, Domiechowic i Łękawy. Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Domiechowicach.

Uczestnicy mieli za zadanie dobrać się w trzyosobowe grupy i przygotować prezentację multimedialną pt.: „Ekologia naszą przyszłością”.

Komisja konkursowa uznała, że najlepiej wypadła prezentacja Liwii Pole, Weroniki Zielińskiej i Oliwii Marciniak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Domiechowicach. Ich prezentacja nosiła nazwę „Świat to nasz dom”, gdzie uczennice nazwały się małymi obrońcami środowiska przedstawiając najniebezpieczniejsze zanieczyszczenia i zagrożenia dla człowieka i przyrody takie jak: dziura ozonowa, kwaśne deszcze, globalne ocieplenie, czy smog. W swojej pracy dziewczęta przedstawiły również tematyką zapobiegania degradacji środowiska. -ZAŁĄCZNIK!?

Drugą pozycję zajął tercet: Nicola Pietruszka, Emilia Tyluś i Magdalena Borowiec z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrzelowie, trzecie miejsce zajęły: Zuzanna Święconek, Julia Piotrowska oraz Marta Ławniczek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Janowie, a czwartą pozycję zajęły: Marcela Niemczyk, Julia Zielińska i Zuzanna Książek z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łękawie.

Na nagrody w ramach edukacji ekologicznej bełchatowskie starostwo powiatowe przekazało kwotę w wysokości 400 złotych.

https://www.facebook.com/powiatbelchatowski/posts/3994748480546698

Nieco starsi rówieśnicy ze szkół średnich walczyli o jak najlepsze wyniki w przedmiotowym konkursie z fizyki, którego celem było wykrywania i rozwijanie uzdolnień i zainteresowań fizyczno-astronomicznych w środowisku młodzieży.

W konkursie organizowanym już od 19 lat udział wzięło 3 uczniów. Organizatorem było I Liceum Ogólnokształcące im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie. Uczestnicy mieli za zadanie najpierw rozwiązać test, a potem przejść do zadań.

Prąd elektryczny, astronomia, siła i ruch, optyka, pole grawitacyjne, termodynamika oraz pole elektrostatyczne, to były główne tematy podejmowane w tym konkursie.

Najlepiej spisał się Jakub Szubert z I Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego w Bełchatowie. Drugi był Filip Stefaniak z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Bełchatowie. Na najniższym stopniu podium znalazł się Kacper Murygin z popularnego „Bronka”.

Cała trójka laureatów dostała czeki kolejno na kwotę w wysokości, 250, 150 i 100 złotych oraz pamiątkowe suweniry od Starostwa Powiatowego w Bełchatowie. Oprócz dyrekcji I LO w dekoracji laureatów konkursu z fizyki wzięła udział Agnieszka Wasilewska, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu w bełchatowskim Starostwie Powiatowym.

Przeczytaj także:

Rozstrzygnięto konkurs w „Ekonomiku” i „Kochanku”, a w „Energolu” rusza kosmiczny projekt

XXIX Sesja Rady Powiatu odbyła się w trybie korespondencyjnym

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości