niedziela, 21 lipca 2024

Policjanci w Łodzi zatrzymali małżeństwo zajmujące się sutenerstwem

Udostępnij

Policjanci zatrzymali małżeństwo zajmujące się sutenerstwem. Oboje czerpali korzyści majątkowe z prostytucji innych kobiet. Z nierządu kobiet zrobili sobie stałe źródło dochodu.

Czerpali korzyści z prostytucji innych

Pierwsze zatrzymania w tej sprawie były już w 2022 roku, choć śledztwo trwa już ponad 5 lat. Po dwóch latach wpadło małżeństwo zajmujące się sutenerstwem.

Policjanci z komend miejskiej i wojewódzkiej1Kryminalni zatrzymali małżeństwo sutenerów w Łodzi zatrzymali małżeństwo zajmujące się sutenerstwem. 50-letni mężczyzna i jego 36-letnia żona usłyszeli zarzut sutenerstwa. Obojgu grozi za ten czyn kara do 5 lat więzienia.

Z ustaleń wynikało, że sprawcy pobierali pieniądze od kobiet za uprawianie
nierządu, a także udostępniali do tego lokal – mówi podkom. Adam Dembiński, Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi

Policjanci na polecenie Prokuratury Okręgowej w Łodzi przeszukali pomieszczenia zajmowane przez małżeństwo. W środku znaleziono m.in. szkielet rewolweru, amunicję do broni krótkiej i ponad 181 tysięcy złotych w gotówce.

Szkielet rewolweru i amunicja
KWP w Łodzi

Sprawa jest rozwojowa i możliwe są kolejne zatrzymania

Policjanci nad tą sprawą pracowali od 2019 roku a pierwsze zatrzymania miały miejsce w roku 2022, kiedy to policjanci zatrzymali 6 osób podejrzewanych o czerpanie korzyści z prostytucji innych. Dodatkowo jeden z mężczyzn usłyszał wówczas także zarzut handlu ludźmi.

Pieniądze zarekwirowane małżeństwu, zajmującemu się stręczycielstwem
KWP w Łodzi

 

Przypisy
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P