niedziela, 21 lipca 2024

Policyjna akcja PIRAT w Łódzkiem. Jeden dzień i 420 wykroczeń

Udostępnij

We wtorek 9 lipca policjanci przeprowadzili akcję pod kryptonimem PIRAT. Działania funkcjonariuszy skupiały się na wyeliminowaniu z ruchu drogowego kierowców, którzy za nim mają przede wszystkim przepis o ograniczeniu prędkości.

Policyjna akcja PIRAT w Łódzkiem

Funkcjonariusze z drogówki w ciągu kilkugodzinnej akcji we wtorek w swoich notesach zanotowali aż 420 wykroczeń. Większość z nich, bo aż 390, dotyczyło przekroczenia prędkości.

Nadmierna prędkość ogranicza czas reakcji i zwiększa ryzyko utraty panowania nad pojazdem. W rezultacie dochodzi do niepotrzebnych tragedii, w których giną ludzie – mówi aspirant Aneta Błedniak-Kałka, z wydziału ruchu drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Policjanci w trakcie akcji PIRAT1Wojewódzkie działania „PIRAT” zatrzymali też prawo jazdy 4 kierowcom, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Wyeliminowali z ruchu drogowego też 2 pijanych kierowców, a 31 prowadzących straciło dowody rejestracyjne pojazdu.

Przypisy
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P