niedziela, 21 lipca 2024

Alerty pogodowe dla Łódzkiego. Burze i gwałtowne wzrosty stanów wód

Udostępnij

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że noc ze środy 10 lipca na czwartek nie będzie spokojna. Przez Łódzkie ma przejść front burzowy. Alerty pogodowe wskazują też, że w rzekach przepływających przez województwo łódzkie, będą gwałtowne wzrosty stanów wód.

Alerty pogodowe dla Łódzkiego – burze

Pierwsze z ostrzeżeń dotyczy burz, które mają przejść przez województwo łódzkie. Meteorolodzy szacują, że nad stolicą województwa burze będą przechodzić aż do godziny 5 w czwartek 11 lipca. Wyliczono, że prawdopodobieństwo wystąpienia burz w Łódzkiem to 80%.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu. Może spaść od 30 do 50 milimetrów wody, a wiatr w porywach będzie wiał z prędkością 90 km/h. W niektórych miejscach porywy wiatru mogą dochodzić do prędkości nawet 100 km/h.

Meteorolodzy przewidują, że w niektórych miejscowościach województwa łódzkiego, może również padać grad. Ostrzeżenie o burzach obowiązuje we wszystkich powiatach województwa łódzkiego.

Gwałtowne wzrosty stanów wód

Dodatkowo późnym wieczorem w środę IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne. Naukowcy przewidują wystąpienie gwałtownych wzrostów stanów wody. Woda będzie gwałtownie przybierać w rzekach przepływających przez województwo łódzkie.

  • Wisła od ujścia Narwi do ujścia Zgłowiączki,
  • Pilica,
  • Wkra, Bzura, Zgłowiączka, Łyna
Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P