czwartek, 23 maja 2024

Policjanci przejęli 3 miliony papierosów. Akcja w całym kraju

Udostępnij

Funkcjonariusze centralnego biura śledczego policji rozbili grupę, która sprowadzała do Polski i wprowadzała do obrotu papierosy. Policjanci w czasie akcji przejęli 3 miliony papierosów, które były pakowane i sprzedawane jako produkty znanych, światowych marek przemysłu tytoniowego.

Przejęli 3 miliony papierosów

W czasie akcji funkcjonariusze zatrzymali 12 osób, w tym szefa przestępczej grupy. Policjanci w trakcie przeszukań znaleźli i przejęli 3 miliony papierosów oraz znaczne ilości amfetaminy.

Na działalności grupy przestępców Skarb Państwa mógł stracić nawet 3,5 miliona złotych. W akcji uczestniczyli inspektorzy małopolskiego oddziału Krajowej Administracji Skarbowej, a śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa we Włocławku.

Na jej zlecenie policjanci z krakowskiego oddziału

wytypowali osoby do zatrzymania i przeprowadzili akcję na terenie aż 9 województw: kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego, małopolskiego, pomorskiego, dolnośląskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego, łódzkiego i podkarpackiego.

Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że ta grupa działała od 2018 roku i przemycała wyroby tytoniowe zza wschodniej granicy, głównie z Ukrainy i Białorusi. Następnie papierosy sprzedawane były głównie na internetowych portalach.

Milionowe zyski przestępców

Śledczy są przekonani, że jednym z zatrzymanych jest lider grupy, a pozostali zajmowali się przemytem i handlem w Polsce. Przestępcy na tej działalności mieli zarobić około 1,5 miliona złotych. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli też przy zatrzymanych samochody o łącznej wartości około 400 tysięcy złotych.

Nielegalny tyton cba lodz 1

Nielegalna fabryka tytoniu koło Zgierza

Nalot CBŚP na nielegalną fabrykę tytoniu koło Zgierza. 20 ton suszu o wartości prawie 10 milionów złotych

Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej we Włocławku, gdzie wszyscy usłyszeli zarzuty dotyczące udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna kierowania tą grupą. Ponadto podejrzanemu o kierowanie grupą przedstawiono również zarzuty prania pieniędzy, posiadania narkotyków, a także popełnienia przestępstw karno-skarbowych. Lider grupy został aresztowany na trzy miesiące, a pozostali zatrzymani muszą regularnie meldować się w komisariatach policji i nie mogą opuszczać kraju.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości