środa, 22 maja 2024

Nalot CBŚP na nielegalną fabrykę tytoniu koło Zgierza. 20 ton suszu o wartości prawie 10 mln zł

Udostępnij

Nielegalny-tyton-cba-lodz (9)
Nielegalny-tyton-cba-lodz (8)
Nielegalny-tyton-cba-lodz (7)
Nielegalny-tyton-cba-lodz (6)
Nielegalny-tyton-cba-lodz (5)
Nielegalny-tyton-cba-lodz (1)
Nielegalny-tyton-cba-lodz (2)
Nielegalny-tyton-cba-lodz (3)
Nielegalny-tyton-cba-lodz (4)

To jedna z największych akcji CBŚP w Łodzi oraz Gdańsku. Służby skonfiskowały cały kontener nielegalnych papierosów przewiezionych do Polski z Chin oraz 20 ton suszu w fabryce tytoniu pod Zgierzem. Wartość towaru to ponad 25 milionów złotych.

Akcja CBŚP w Łodzi

To była akcja zakrojona na szeroką skalę, wymierzona w przestępczość akcyzową. Funkcjonariusze z CBŚP w Łodzi i Łódzkiego Urzędu Celno-Skarbowego zrobili nalot na magazyny pod Zgierzem, w których nielegalnie produkowano tytoń.

Podczas przeszukania odkryto 99 kartonów z suszem tytoniowym i 47 worków z tytoniem do palenia. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 20 ton suszu i tytoniu. W magazynie były też maszyny do cięcia i suszenia tytoniu oraz urządzenie i elementy linii do produkcji papierosów.

W kolejnym pomieszczeniu funkcjonariusze odkryli matryce do produkcji paczek papierosów, a także 10 palet gotowych opakowań z podrobionymi znakami towarowymi znanej marki tytoniowej. Gdyby towar trafił na rynek, budżet państwa straciłby z tytułu nieopłacenia należnych podatków blisko 9,5 miliona złotych.

Kontener papierosów z Chin

Zanim jednak łódzcy funkcjonariusze wpadli do magazynu z nielegalnym tytoniem pod Zgierzem, służby w Gdańsku zatrzymały cały kontener z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Towar przypłynął do Polski z Chin pod przykrywką sprzętu kuchennego.

W kontenerze ukrytych było blisko 15 milionów sztuk papierosów o szacunkowej wartości 10 milionów złotych. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że ładunek miał trafić na Ukrainę. Skarb Państwa mógł stracić na tym nawet 17 milionów złotych.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości