niedziela, 25 lutego 2024

Kontrola autobusu zwiększa bezpieczeństwo naszych dzieci. Policja na wakacje uruchamia specjalne punkty kontroli

Udostępnij

Policjanci rozpoczęli akcję bezpieczne wakacje. Jej ważnym punktem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach, a w szczególności dbałość o dobro dzieci podróżujących na kolonie i obozy. Dlatego kolejny raz w miastach powiatowych uruchamiana jest kontrola autobusów w stałych punktach.

Kontrola autobusu – jak zgłosić?

W województwie łódzkim punkty kontrola autokarów możliwa jest po wcześniejszym zgłoszeniu lub w miejscach dyżurów policyjnych inspektorów. Kierowca może sam przyjechać autobusem do wyznaczonej strefy, a tutaj policjanci sprawdzą zarówno jego samego jak i pojazd. O kontrolę mogą poprosić również nauczyciele czy rodzice.

Kontrolę może zgłosić każda osoba, która chce aby dziecko udające się na wypoczynek autokarem było bezpieczne. sierż. sztab. JADWIGA CZYŻ,
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi

Podstawowe informacje o stanie autobusu możemy sprawdzić sami na stronie internetowej bezpiecznyautobus.gov.pl. W serwisie znajdziemy dane o badaniu technicznym, dane techniczne autokaru, informacje o polisie ubezpieczeniowej.

Nawet jeżeli wszystkie dane znalezione w serwisie nie budzą naszych wątpliwości, to i tak kontrola autobusu zostanie przeprowadzona na życzenie rodziców czy nauczycieli. Wystarczy zadzwonić na numer dyżurny wydziału ruchu drogowego policji w naszym mieście/powiecie lub poprosić kierowcę o wizytę w punkcie stałych kontroli (lista punktów poniżej).

Kontrola autobusu – więcej patroli

Kierowcy autokarów, autobusów jak i samochodów osobowych muszą się też liczyć ze wzmożonymi kontrolami policyjnymi na polskich drogach. Tutaj nie będzie pobłażania, a policjanci zapowiadają bezwzględne egzekwowanie od kierowców stosowania się do przepisów.

Interesuje nas czy kierowcy są wypoczęci, czy nie przekraczają prędkości, czy są trzeźwi, jadą w pasach a dzieci w fotelikach. podkom. KAMIL WNUKOWSKI,
Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi

Wszystkie te działania mają tylko jeden cel, zminimalizować liczbę wypadków, a w szczególności wypadków śmiertelnych.

Kontrola autobusu – punkty w Łódzkiem

Kontrole w stałych punktach prowadzone są od poniedziałku do piątku od wczesnych godzin rannych. W pozostałych terminach trzeba zadzwonić pod wskazany numer telefonu.

 

 

Spis treści

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości