wtorek, 16 lipca 2024

Policjanci z Poznania zatrzymywali w Łodzi. Mocne uderzenie w narkotykowy biznes

Udostępnij

We wtorek, 16 kwietnia na łódzkich ulicach policja z Poznania przeprowadziła akcję przeciwko przestępczości narkotykowej. W Łodzi sprawdzili kilkanaście lokalizacji i zatrzymali 6 osób podejrzewanych o obrót narkotykami i dopalaczami. Sprawa nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową Poznań Nowe Miasto.

Policja z Poznania w Łodzi

Śledztwo prowadzone jest oficjalnie przez Prokuraturę Rejonową Poznań Nowe Miasto. W jednym z innych postępowań okazało się, że narkotykowe tropy prowadzą do Łodzi.

W tej sytuacji policja z Poznania na polecenie prokuratury dokonała w Łodzi zatrzymań i przeszukań.

Zatrzymaliśmy sześć osób w związku z podejrzeniem przestępstw narkotykowych. Wszyscy usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Sprawa jest rozwojowa prokurator MICHAŁ SMĘTKOWSKI, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu

Czterech zatrzymanych zostało przez sąd, a na wniosek prokuratora, aresztowanych na trzy miesiące. Dwóch mężczyzn po usłyszeniu zarzutów zostało zwolnionych do domu, a względem nich prokurator zastosował tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze.

Możliwe kolejne zatrzymania

W wielowątkowym śledztwie prowadzonym przez prokuraturę w Poznaniu występuje więcej łódzkich wątków. Dlatego możliwe są kolejne zatrzymania.

Z naszych informacji wynika, że zatrzymane osoby zajmowały się obrotem nie tylko narkotykami ale i tzw. dopalaczami. Możliwe jest też, że zarzuty zostaną w przyszłości rozszerzone o działanie w zorganizowanej grupie przestępczej.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P