środa, 22 maja 2024

Pogoda w Łódzkiem w maju. Przymrozki w nocy. Ciepło w dzień

Udostępnij

IMGW ponownie ostrzega mieszkańców centrum kraju przed przymrozkami. Pogoda w Łódzkiem jeszcze nie raz z pewnością zaskoczy na przełomie wiosny i lata. Temperatura w nocy spadnie poniżej zera, ale w dzień będzie słonecznie.

Pogoda w Łódzkiem w maju

Po stosunkowo słonecznym czwartku (9 maja), w nocy prognozowane jest większe zachmurzenie, a nawet opady deszczu. Temperatura minimalna od 6 do 10 stopni C. W kotlinach górskich przygruntowe przymrozki do -2 stopni C. Niestety, znacznie trudniejsza będzie kolejna noc. IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw, w tym centrum kraju.

Pogoda w Łódzkiem zmieni się w nocy z 9 na 10 maja. Od północy obowiązywać będzie ostrzeżenie przed przymrozkami. Prognozowany jest lokalny spadek temperatury powietrza do około 1 stopnia C, przy gruncie do około -2 stopni C. Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 7 rano w piątek, 10 maja.

Pogoda w łódzkiem 10 maja

W dzień, 10 maja, w Łódzkiem zachmurzenie umiarkowane, po południu stopniowo wzrastające do dużego. Wieczorem lokalnie możliwe słabe, przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 17 do 18 stopni C. Wiatr słaby północno-wschodni.
W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna od 7 do 9 stopni C. Wiatr słaby, zmienny.
Kolejne dni w Łodzi i regionie zapowiadają się już bardziej słonecznie. Temperatura może osiągnąć nawet 27 stopni Celsjusza.
Pogoda w łódzkiem 10 maja

 

Komentarze Facebook

Skomentuj

Wpisz komentarz!
Podaj swoje imię

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości