czwartek, 20 czerwca 2024

Zatrzymali pijanego kierowcę. Miał 2 promile i zakaz sądowy

Udostępnij

Pomimo zakazu sądowego i z dwoma promilami alkoholu w organizmie 34-letni mężczyzna kierował motorowerem. Policja zatrzymała go na drodze w gminie Grabów. Ale co ciekawe, aby uniknąć kosztów holowania pojazdu, mężczyzna zadzwonił po osobę, która miała zabezpieczyć motorower, jednak i ona przyjechała „na podwójnym gazie”.

Pijany kierowca z promilami

Takiego przebiegu kontroli drogowej policjanci z Łęczycy nie spodziewali się. Zatrzymali 34 – letniego kierowcę motoroweru, który kierował pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. A jak się okazało później, w organizmie miał ponad dwa promile alkoholu.

Mężczyzna, aby uniknąć kosztów holowania prowadzonego pojazdu, na miejsce wezwał osobę do jego zabezpieczenia. Seatem przyjechała 56-letnia kobieta, której policjanci również zbadali stan trzeźwości. Badanie alkotestem wykazało w jej organizmie promil alkoholu.

Za łamanie prawa – więzienie

Policjanci z Łęczycy zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a dwa pojazdy przekazali pod opiekę trzeciej, ale trzeźwej osobie.

Za kierowanie, pojazdem pomimo orzeczonego przez sąd zakazu, grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. A za prowadzenie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawianie wolności.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Content calendar creation. Polski producent suplementów diety – jakość i ekologia.