sobota, 18 maja 2024

„Patyki” koło Zelowa zyskają nowy blask. Kompleks zostanie otwarty w 2023 roku

Udostępnij

„Patyki” w nowym wydaniu

Już kolejny raz w zelowskim magistracie odbyło się spotkanie burmistrza Tomasza Jachymka wraz z przedstawicielami spółki Turystyka Patyki. Dotyczyło ono rozpoczęcia prac przy zbiorniku retencyjnym „Patyki” znajdującym się na rzece Pilsi w pobliżu Zelowa. W tym miejscu zostanie wybudowany nowy kompleks rekreacyjno-sportowy w bardzo nowoczesnej odsłonie.

Z kompleksu wypoczynkowego będą mogły korzystać osoby, które chcą brać udział w różnego rodzaju szkoleniach i warsztatach. Do wynajęcia będą też domki o wysokim standardzie, a na całym terenie będzie znajdować się kilka stref, gdzie każdy będzie mógł znaleźć coś, co mu odpowiada.

– Cieszę się, że ta inwestycja powstaje właśnie w naszej gminie. Budowa kompleksu, który wizualnie świetnie wpisuje się w teren wokół Patyków oraz oferta, jaką będzie on dysponował, z pewnością skusi wielu do skorzystania z usług kompleksu i przekonania się, że gmina Zelów to dobre miejsce do wypoczynku ~ Tomasz Jachymek, burmistrz Zelowa

Inwestycja została dofinansowana ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w ramach poddziałania rozwoju gospodarki turystycznej.

Turystyka Patyki Sp. z o. o., która będzie zarządzać tym kompleksem, informuje, że otwarcie jest planowane na koniec pierwszej połowy 2023 roku.

https://www.facebook.com/gminazelow/posts/3964805013639606

Pieniądze dla kościoła w Łobudzicach i szpitala w Bełchatowie

Gmina Zelów tegoroczne dotacje przeznaczone na roboty budowlane oraz prace konserwatorskie i restauratorskie przeznaczyła na parafię rzymskokatolicką pw. św. Wawrzyńca w Łobudzicach. Kwota 20 tysięcy złotych mogła trafić tylko do miejsca wpisanego do rejestru zabytków lub znajdującego się w gminnej ewidencji zabytków.

Przekazane pieniądze zostały przeznaczone na konserwację trzech ołtarzy, ambony oraz szafy organowej, czyli zabytkowych elementów ruchomych kościoła.

Z kolei dotacja w wysokości 50 tys. złotych z gminy Zelów trafiła do Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, aby ten zaopatrzył się w sprzęt medyczny, a dokładnie w wideodermatoskop z wyposażeniem na potrzeby poradni chirurgii onkologicznej.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości