czwartek, 20 czerwca 2024

Żywnościowe paczki cały czas trafiają do potrzebujących mieszkańców Bełchatowa

Udostępnij

Paczki z jedzeniem dla potrzebujących przyjeżdżają do Bełchatowa

W miesiącu maj do 2300 najbardziej potrzebujących mieszkańców Bełchatowa trafi blisko 29 kg jedzenia.

– Pomoc dla mieszkańców jest dla nas najważniejsza, dlatego po raz kolejny bierzemy udział w akcji łódzkiego Banku Żywności. Dzięki temu bełchatowianie otrzymują najpotrzebniejsze, a jednocześnie wysokiej jakości produkty spożywcze ~ Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa

Paczki składają się z najpotrzebniejszych artykułów, które można dłużej przechowywać. Są to m.in. takie produkty jak: makaron jajeczny, mleko, szynka drobiowa, mus jabłkowy, kasza jęczmienna, groszek z marchewką, fasolka po bretońsku, czy pasztet drobiowy.

Paczki żywnościowe wydają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie, członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej, a także mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych w Bełchatowie w magazynie Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Bełchatowie. Przez cały rok w ramach tej akcji do Bełchatowa trafić ma około 120 ton różnego rodzaju produktów spożywczych. Pisaliśmy już o tym w marcowym artykule pt. „Bank Żywności przekaże 120 ton żywności dla bełchatowian„.

W maju transport miał przyjechać aż 4 razy. 2 z planowanych przyjazdów już się odbyły i część osób już z tego skorzystała. Pozostali czekają na kolejne dwa transporty majowe. W czasie przekazywania żywności wszystkich obowiązuje zakrywanie ust i nosa, posiadanie rękawiczek jednorazowych i zachowywanie dystansu. To wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Pracownicy MOPS dowożą paczki w przypadku osób, które są przewlekle chore, mają stopień niepełnosprawności i nie ma im kto pomóc. Wszystko oczywiście z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Pomoc Banku Żywności dotyczy osób, które się do tego programu zgłosiły przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Aby wziąć udział w tym programie pomocowym miesięczny dochód nie może przekraczać w przypadku osób samotnie gospodarujących domem 1542,20 zł, a 1161,60 zł dla jednej osoby w rodzinie.

Za organizację i finansowanie transportów jest odpowiedzialny bełchatowski Urząd Miasta.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P
Uncategorized e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Contact – branding factory.