Paczki z jedzeniem dla potrzebujących przyjeżdżają do Bełchatowa
W miesiącu maj do 2300 najbardziej potrzebujących mieszkańców Bełchatowa trafi blisko 29 kg jedzenia.
– Pomoc dla mieszkańców jest dla nas najważniejsza, dlatego po raz kolejny bierzemy udział w akcji łódzkiego Banku Żywności. Dzięki temu bełchatowianie otrzymują najpotrzebniejsze, a jednocześnie wysokiej jakości produkty spożywcze ~ Łukasz Politański, wiceprezydent Bełchatowa
Paczki składają się z najpotrzebniejszych artykułów, które można dłużej przechowywać. Są to m.in. takie produkty jak: makaron jajeczny, mleko, szynka drobiowa, mus jabłkowy, kasza jęczmienna, groszek z marchewką, fasolka po bretońsku, czy pasztet drobiowy.
Paczki żywnościowe wydają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Bełchatowie, członkowie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Archidiecezji Łódzkiej, a także mieszkańcy Schroniska dla Osób Bezdomnych w Bełchatowie w magazynie Przedsiębiorstwa Gospodarki Mieszkaniowej w Bełchatowie. Przez cały rok w ramach tej akcji do Bełchatowa trafić ma około 120 ton różnego rodzaju produktów spożywczych. Pisaliśmy już o tym w marcowym artykule pt. “Bank Żywności przekaże 120 ton żywności dla bełchatowian“.
W maju transport miał przyjechać aż 4 razy. 2 z planowanych przyjazdów już się odbyły i część osób już z tego skorzystała. Pozostali czekają na kolejne dwa transporty majowe. W czasie przekazywania żywności wszystkich obowiązuje zakrywanie ust i nosa, posiadanie rękawiczek jednorazowych i zachowywanie dystansu. To wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
Pracownicy MOPS dowożą paczki w przypadku osób, które są przewlekle chore, mają stopień niepełnosprawności i nie ma im kto pomóc. Wszystko oczywiście z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.
Pomoc Banku Żywności dotyczy osób, które się do tego programu zgłosiły przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Aby wziąć udział w tym programie pomocowym miesięczny dochód nie może przekraczać w przypadku osób samotnie gospodarujących domem 1542,20 zł, a 1161,60 zł dla jednej osoby w rodzinie.
Za organizację i finansowanie transportów jest odpowiedzialny bełchatowski Urząd Miasta.