piątek, 21 czerwca 2024

Orientarium w Łodzi pnie się w górę. Wybiegi dużych kotów gotowe

Udostępnij

Orientarium 1
Orientarium 4
Orientarium 2

W 2021 roku orientarium w Łodzi ma wypełnić się zwierzętami. Każdego dnia na budowie pracuje 250 osób, dzięki czemu inwestycja jest już na półmetku. I – trzeba to bezsprzecznie przyznać – robi wrażenie.

W pawilonie wystawienniczym prace prowadzone już na ostatniej kondygnacji. Niebawem montowany będzie dach i tzw. rękawy, które umożliwią zwiedzającym wejście na wybiegi. W połowie sierpnia także na słoniarni montowana będzie drewniana konstrukcja dachu. Wykonawca ukończył za to już instalację kanalizacji pod posadzką.

Do końca czerwca podczas budowy orientarium w Łodzi zużyliśmy prawie 2 tysiące ton stali zbrojeniowej prostej i giętej, ponad tysiąc metrów sześciennych betonu niekonstrukcyjnego i ponad 10 tysięcy m sześciennych betonu konstrukcyjnego. podsumowuje WŁODZIMIERZ GALUS, dyrektor kontraktu z firmy Mosty Łódź

Robotnicy pracują też w pawilonie wejściowym, gdzie powstaje pierwsza kondygnacja. Ale ta zostanie wybudowana tylko w części, by poprzez wolną przestrzeń móc dostarczyć ogromne drewniane dźwigary budynku głównego. To jedyny sposób, by je tam przetransportować. Dlatego prace w tym pawilonie zostaną dokończone dopiero po dostarczeniu dźwigarów.

Gotowe są za to wybieg lwów i tygrysów, które czekają na inspekcję nadzoru budowlanego i zgodę na oddanie do użytku.  Tuż po tym wykonawca przejmie plac budowy i zacznie przebudowę wybiegu pingwinów.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P