piątek, 14 czerwca 2024

Urodziny Łodzi od piątku do niedzieli. Dziś koncerty na wielkiej scenie. Kto i o której wystąpi?

Udostępnij

W piątek 26 lipca rozpocznie się największa impreza w mieście. Urodziny Łodzi świętować będziemy przez trzy dni, a w piątek koncerty na wielkiej scenie. „Zaczynamy ostro, czyli koncertem O.S.T.R., honorowego obywatela Łodzi” – zapowiada Hanna Zdanowska.

Piątkowe koncerty

Jednak zanim O.S.T.R wejdzie na scenę, od godziny 18.45 przez kolejną godzinę występować będzie na niej Happysad. Ostrowski na placu Wolności pojawi się o godz. 20. Honorowy obywatel miasta przygotował prawie godzinny set swoich największych numerów, w tym także tych z najnowszej płyty „Instrukcja obsługi świrów”.

Od godziny 21.15 na scenie będzie Voo Voo, godzinę później zmieni go zespół Łąki Łan. Piątkową scenę koncertową na placu Wolności zamknie zespół PRO8L3M, który na Urodzinach Łodzi zakończy swój muzyczny sezon. Początek ostatniego koncertu o g. 23.40.

Sobota na scenie

Sobotnie (27 lipca) koncerty na placu Wolności rozpocznie kwadrans po godzinie 20 Kozak System. W styczniu 2018 roku ogłoszono ich półfinalistami ukraińskich eliminacji do konkursu Eurowizji i od tego momentu nie schodzą z list przebojów.

O godzinie 21.30 wystąpi laureatka Złotej i Platynowej płyty – Daria Zawiałow. Uważana jest za jedną z najciekawszych artystek alternatywnych młodego pokolenia. Kwadrans przed godziną 23 scenę przejmie Smolasty, czyli Norbert Smoliński. A o północy publiczność rozgrzeje Sokół. To będzie ostatni sobotni koncert.

Jednocześnie koncerty odbywać się będą na Księżym Młynie. Tam o g. 20 wystąpi Bruklin, czyli klasyczny rockowy kwintet założony w 2018 roku w Łodzi. W swoich utworach muzycy łączą gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów Bartłomieja Makrockiego – wokalisty i frontmana grupy. 

Godzinę później wysłuchamy Santabarbary, czyli najnowszego projektu braci Pospieszalskich drugiego pokolenia: Łukasza, Marka, Szczepana i Nikodema. Dziś zespół funkcjonuje w trio (Szczepan, Łukasz i Nikodem) i szykuje się do nagrania płyty, której premiera jest zaplanowana jeszcze na ten rok.

Koncertowa niedziela

Jeśli ktoś po dwóch dniach muzycznego święta nie ma jeszcze dość, Manufaktura przedłuża Urodziny Łodzi. W niedzielę (28 lipca) na rynku wystąpią: Nocny Kochanek (g. 18.00), Andrzej Piaseczny (g. 19.30) i DJ Gromee (21.00).

Sprawdź pozostałe atrakcje 596. Urodzin Łodzi!

Komentarze Facebook

1 komentarz

Nie można dodawać komentarzy.

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Kontakt e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Wybór odpowiednich materiałów jest kluczowy dla zapewnienia trwałości i bezpieczeństwa komory hiperbarycznej.