Opinie mieszkańców potrzebne w przygotowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej

Trwa przygotowywanie nowego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, w którym pomogą opinie mieszkańców Bełchatowa w temacie gospodarki energetycznej w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. Jak to zrobić?

Opinie mieszkańców pomogą w działaniach ekologicznych

Ruszyły prace związane z przygotowaniem nowego Planu Gospodarski Niskoemisyjnej dla Bełchatowa. To dokument, gdzie magistrat ma za zadanie określić działania, które będzie podejmować do 2030 roku w celu ograniczenia emisji zanieczyszczeń powietrza.

Opracowanie PGN jest o wiele wygodniejsze wtedy, gdy wcześniej w tej sprawie pojawią się opinie mieszkańców.

Tym samym Urząd Miasta Bełchatowa zwraca się z prośbą do mieszkańców o wypełnienie ankiety, która dotyczy głównie gospodarki energetycznej w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych.

Opinie mieszkańców będą wywnioskowane na podstawie odpowiedzi na pytania: jak ogrzewany jest budynek, w którym mieszkamy, jakie urządzenie jest wykorzystywane do przygotowania ciepłej wody oraz czy planowany jest montaż odnawialnych źródeł ciepła. W całej ankiecie znajduje się kilkanaście pytań, na które można odpowiadać do piątku, 16 kwietnia, a więc czasu jest coraz mniej.

Sondaż jest dostępny pod adresem: www.niskaemisja.pl.

Ponadto do bełchatowianek i bełchatowian mieszkających w domach jednorodzinnych może trafić ankieta w wersji papierowej dostarczona przez urzędników. Wówczas ankietę należy wypełnić i zwrócić zgodnie ze wskazówkami, które widnieją na odwrocie.

Warto zauważyć, że Bełchatów już od kilku lat zapobiega emisji zanieczyszczeń powietrza. Świadczy o tym realizacja miejskiego programu wymiany pieców (TUTAJ pisaliśmy o wymianie „kopciuchów”), edukacja ekologiczna, czy instalacja paneli fotowoltaicznych. Teraz dochodzi do tego kolejny program, jakim jest PGN.

W tej sprawie więcej informacji można uzyskać w Wydziale Rozwoju Miasta, który zajmuje się tą tematyką. Wówczas należy dzwonić pod numerem telefonu: (44) 733-51-44.

Przeczytaj także:

Strategia Rozwoju Województwa Łódzkiego 2030. Zgłoś swoje uwagi

Zamknięte Komory Fermentacyjne w bełchatowskiej oczyszczalni

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości