wtorek, 21 maja 2024

Zapaśnik Mateusz Osowski piąty w Mistrzostwach Polski juniorów

Udostępnij

Zapaśnik Akademii GKS Bełchatów Mateusz Osowski uplasował się na 5. pozycji w Mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w Poznaniu. „Osa” rywalizował w kategorii wagowej 130 kilogramów.

Mateusz Osowski z udanym startem w zawodach

Z lekkim niedosytem zakończył udział w Mistrzostwach Polski juniorów w zapasach w stylu klasycznym przedstawiciel Akademii GKS Bełchatów Mateusz Osowski. Zapaśnik w kategorii wagowej 130 kilogramów stoczył cztery pojedynki.

Mateusz Osowski rywalizację zaczął od przegranej z Krzysztofem Cieślakiem z MGLKS Wiatr Wołów. Później młody bełchatowianin pokonał na przewagi punktowe Kamila Kurka z LKS Znicz Chęciny, a także Damiana Kryjera z GKS Armaty Stoczek Łukowski.

Dzięki temu ostatniemu zwycięstwu zapaśnik Akademii GKS Bełchatów trafił na Jakuba Siemińskiego z SKS Unii Swarzędz, z którym przegrał rywalizację o brązowy medal i ostatecznie uplasował się na 5. pozycji.

– Czuję mały niedosyt, ponieważ do medalu zabrakło niewiele. Jednak jak ma to miejsce po każdym ważnym turnieju, trzeba wyciągnąć wnioski i trenować dalej ~ Andrzej Olczyk, trener sekcji zapaśniczej Akademii GKS Bełchatów

Na nowo powstałej stronie Akademii GKS Bełchatów można znaleźć informacje o ciągle możliwym naborze do sekcji zapaśniczej dzieci i młodzieży od 6. roku życia wzwyż.

Treningi odbywają się w trybunie północnej Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej 3 w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki od godz. 17:00 do 18:00.

Umiejętności zapaśnicze można nabyć i ulepszać pod okiem trenerów: Andrzeja Olczyka i Janusza Włastowskiego.

Przeczytaj także:

Bełchatowscy piłkarze wywalczyli remis w Tychach

Pływacy EKS Skry Bełchatów z „życiówkami” w Łodzi

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości