sobota, 18 maja 2024

Nowy przystanek PKP w Łodzi. 20 lat temu go zlikwidowali, teraz odnawiają

Udostępnij

Wiosną otwarty zostanie nowy przystanek PKP w Łodzi. Zamknięty 20 lat temu, dziś jest odnawiany, by pociągi mogły ponownie tam się zatrzymywać. A mowa o przystanku Łódź Andrzejów Szosa na kolejowej trasie między Widzewem a Olechowem. Wiosną mieszkańcy Łodzi mają korzystać też z trzech innych nowych przystanków: Łódź Warszawska, Radogoszcz Wschód i Retkinia.

Nowy przystanek PKP w Łodzi

Przystanek Łódź Andrzejów Szosa zostanie odtworzony przez PKP Polskie Linie Kolejowe po 20 latach. Dzięki temu bezpośredni dostęp do pociągów mają mieć mieszkańcy wschodniej części aglomeracji – na przykład Andrzejowa, Andrespola i Bedonia.

Inwestycja za 250 tysięcy złotych rozpoczęła się na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku. Teraz prowadzone są prace przy odnawianiu peronów i innych elementach obiektu, który ma być gotowy w marcu.

Do tego czasu dla podróżnych będą przygotowane wiaty, ławki, jasne oświetlenie, a także czytelne oznakowanie i gabloty z rozkładami jazdy. Wyremontowane zostanie też ogrodzenie.

Kolejowa spółka zaznaczyła, że to kolejna inwestycja zwiększająca dostępność do podróży koleją w aglomeracji łódzkiej. Od grudnia podróżni i mieszkańcy na trasie Łódź Widzew – Zgierz korzystają z nowego przejścia podziemnego i windy na przystanku Łódź Stoki.

Jest dodatkowe dojście do peronu na przystanku Łódź Arturówek. W Łodzi Marysinie od sierpnia pasażerowie korzystają z drugiego peronu z pochylnią dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Na finiszu jest budowa trzech nowych przystanków: Łódź Warszawska i Łódź Radogoszcz Wschód na linii Łódź Widzew – Zgierz oraz Łódź Retkinia na odcinku Łódź Kaliska – Łódź Lublinek. Obiekty mają być gotowe w marcu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości