piątek, 14 czerwca 2024

Szczepienia w Łodzi nie tylko dla medyków. Zaszczepiono też inne osoby

Udostępnij

Szczepienia w Łodzi nie tylko dla medyków. W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi przeciwko covid-19 zaszczepiono 8 innych osób. Zgodę na to wyrazili lekarze i dyrekcja placówki.

Szczepienia w Łodzi

Osiem osób – rodziców wcześniaków – zostało zaszczepionych przeciw covid-19 w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że rodzice wcześniaków zostają włączeni do szczepień na etapie zero, żeby bez przeszkód mogli odwiedzać dzieci w szpitalach. O takie rozwiązanie apelowała Fundacja Koalicja dla Wcześniaka.

Nie ma jeszcze dokładnych wytycznych w tej sprawie – z naszej wiedzy wynika, że ministerstwo ma je dopiero opracować wspólnie z ekspertami – niemniej w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki zaszczepiono osiem osób opiekujących się swoimi dziećmi, wskazanych przez neonatologów.  mówi ADAM CZERWIŃSKI, rzecznik ICZMP w Łodzi

W łódzkim ICZMP są dwa oddziały wyspecjalizowane w leczeniu dzieci przedwcześnie urodzonych, w tym z głębokim wcześniactwem i obarczonych licznymi powikłaniami. Na prawie 4 tysiące porodów rocznie przychodzi na świat 1,2 tys. wcześniaków. Część małych pacjentów dzięki diagnostyce prenatalnej rozpoczyna terapię jeszcze w płodowej fazie życia.

Aby skorzystać ze szczepień dostępnych dla rodziców wcześniaków przebywających w ICZMP, należy zapisać się w sekretariacie odpowiedniego oddziału szpitala.

Zakaz odwiedzin w szpitalu

Wstęp na oddziały wcześniaków mają przede wszystkim ich matki, które przy przyjęciu do szpitala zostały przetestowane pod kątem nowego koronawirusa, a więc – jeśli nie opuszczały szpitala – nie ma ryzyka zakażenia małych pacjentów.

Aby wejść na neonatologię, trzeba posiadać test na SARS-CoV-2 wykonany do 72 godzin wcześniej. Wymazy są robione także na miejscu w ICZMP.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

What do aliquam sed fringilla e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów.