sobota, 18 maja 2024

Noworodek w oknie życia w Łodzi. Dostał imię Edward

Udostępnij

W czwartek (29 października) około godziny 2 odezwał się alarm w domu sióstr urszulanek w Łodzi. Dźwięk sygnalizował, że ktoś otworzył „Okno życia”. Natychmiast jedna z sióstr pobiegła do specjalnego okienka i znalazła tam nowonarodzonego chłopca.

Noworodek w oknie życia

Nagi chłopiec owinięty był w koc. Został przez siostry zabrany do jednego z pomieszczeń, gdzie ubrano go i ochrzczono. Dostał imię Edward

Chłopiec wyglądał na zdrowego, nie był wyziębiony.s. Anna, przełożona domu sióstr urszulanek w Łodzi.

Chwilę później chłopiec został zabrany do szpitala na badania. O sytuacji została też poinformowana policja. Noworodek w oknie życia zostawiony w nocy, to już trzecie dziecko, które zostało uratowane dzięki działalności tego punktu. Wcześniej, w kwietniu i maju 2016 roku, trafiły tu dwie dziewczynki.

Anonimowe Okno życia 

Okno Życia to miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje dziecko bez narażania jego życia i zdrowia. Dotychczas Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyła trzy takie Okna Życia. Funkcjonują w: Piotrkowie Trybunalskim, Łodzi i Pabianicach. W Łodzi działa jeszcze Okno Nadziei w szpitalu im. Rydygiera, przy ul. Sterlinga 13. Dzięki funkcjonującym w naszej archidiecezji oknom uratowano życie 11 dzieci.

Pierwsze „Okno Życia” powstało 19 marca 2006 roku w Krakowie. W całym kraju funkcjonuje ponad 60 okien w ponad 50 miejscowościach. Do tej pory w Oknach Życia pozostawiono około 150 niemowląt. Najwięcej w Krakowie i w Warszawie – po 18 dzieci.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości