Szczególna Noc Muzeów w bełchatowskim muzeum i MCK PGE Gigantach Mocy
W sobotę, 15 maja w Muzeum Regionalnym przy ul. Rodziny Hellwigów 11 w Bełchatowie oraz w MCK PGE Gigantach Mocy na Placu Narutowicza 3 organizowana jest Noc Muzeów. Pełna wielu atrakcji akcja jest organizowana przez placówki kulturalne w całej Polsce oraz Europie. W tym czasie zwiedzający mogą wejść do placówek kulturowych za darmo lub za symboliczną opłatą, a także mogą podziwiać eksponaty, wystawy i brać udział w internetowych zadaniach organizowanych w czasie Nocy Muzeów.
Mimo, że w sobotę, 15 maja Miejskie Centrum Kultury jest nieczynne, to w ramach Energetycznej Nocy Muzeów będzie można zwiedzać ekspozycję w MCK PGE Gigantach Mocy. Chętni będą mogli brać udział w specjalnym questingu z nagrodami dla 5 najlepszych osób, które otrzymają upominki. Wszystko to będzie działo się w sieci na facebook’owym profilu MCK PGE Gigantów Mocy. Więcej szczegółów można znaleźć TUTAJ.
Nieco wcześniej, bo o godz. 18:00 w Muzeum Regionalnym rozpocznie się Noc Muzeów, która będzie przebiegać pod znakiem ognia i straży pożarnej. Na profilach Facebook i Youtube placówki będzie można oglądać filmy poświęcone strażakom z Bełchatowa, którzy w tym roku obchodzą 120-lecie istnienia, a 100. rocznicę powstania świętuje Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. Każdy, kto zdecyduje się na osobistą wizytę, powinien pamiętać o limicie osób, zasłanianiu ust i nosa w budynku oraz zachowaniu dystansu społecznego.
Osoby, które pojawią się w muzeum, mogą oczekiwać dodatkowych atrakcji dotyczących właśnie pożarnictwa. Wewnątrz można podziwiać wystawę czasową dotyczącą bełchatowskiej straży pożarnej, a także można zobaczyć pracę dzieci, które brały udział w konkursie plastycznym pn. “Zapobiegajmy pożarom”.
Ponadto goście do godz. 22:00 będą mogli oglądać też wystawę numizmatyczną ku czci św. Jana Pawła II, a także stałe ekspozycje, które przedstawiają dzieje miasta i wnętrza dworskie z przełomu XIX i XX wieku.
Więcej szczegółów można znaleźć na stronie muzeum.belchatow.pl lub www.gigantymocy.pl.