czwartek, 23 maja 2024

Nielegalne wyścigi w Łodzi. 94 mandaty na 17 tysięcy złotych

Udostępnij

Wyścigi w Łodzi zorganizowane nielegalnie zakończyła akcja łódzkiej drogówki. Kierowcy zjechali się przed centrum handlowe, ale policjantów nie zaskoczyli. Mandaty wystawiono 94 kierowcom.

Nielegalne wyścigi w Łodzi

Do zlotu przed centrum handlowym doszło w nocy z soboty na niedzielę, ale dopiero we wtorek (23 czerwca) o skutecznej akcji poinformowała łódzka policja.

Na parkingu zgromadziło się około 150 osób w kilkudziesięciu autach. To jednak nie było docelowe miejsce kierowców. Wyścigi w Łodzi odbywały się w różnych miejscach miasta i to tam mieli dojechać miłośnicy szybkich aut. Policji nie spodziewali się.

Patrole wydziałów ruchu drogowego pojawiły się w okolicach parkingów oraz miejscach nielegalnych wyścigów. Policjanci skupiali się na niedopuszczeniu do rywalizacji oraz zdecydowanym reagowaniu na próby naruszenia prawa. Zwracali również uwagę na poziom hałasu, emisję spalin, obowiązkowe wyposażenie oraz niezgodne z przepisami zmiany techniczne w pojazdach. mówi JADWIGA CZYŻ z wydziału ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

Policjanci z łódzkiej drogówki wylegitymowali 138 kierowców. Na uczestników nielegalnych wyścigów nałożyli 94 mandaty karne na łączną kwotę 17 tysięcy złotych. 25 kierowców tylko pouczono.

Policjanci zatrzymali jedno prawo jazdy i 16 dowodów rejestracyjnych. Główne przewinienia kierowców to przejeżdżanie na czerwonym świetle oraz nadmierna prędkość.

Odpowiadali również za takie wykroczenia jak brak dokumentów, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, brak uprawnień, brak tablic rejestracyjnych, a nawet zły stan techniczny pojazdu.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości