czwartek, 23 maja 2024

Lotnisko w Łodzi wznawia loty. Nowy kierunek od lipca

Udostępnij

Lotnisko w Łodzi wznawia loty po trzech miesiącach od zawieszenia ich w związku z pandemią koronawirusa. 1 lipca przywrócone zostaną loty Ryanaira do Londynu, Dublina oraz East Midlands, a od 7 lipca ruszy nowe połączenie regularne z Łodzi. Na tę informację czekali nie tylko pasażerowie, ale też władze lotniska. Straty finansowe łódzkiego portu lotniczego tylko w maju przekroczyły 50 procent.

Lotnisko w Łodzi wznawia loty

Od 1 lipca linia lotnicza Ryanair przywraca 40 procent połączeń w swojej siatce. Tego dnia z Łodzi odleci samolot do Dublina.

Przewoźnik przywrócił wszystkie trzy kierunki dostępne z Łodzi: do Londynu Stansted, East Midlands i Dublina. Na pokładzie będą obowiązywać restrykcyjne zasady bezpieczeństwa sanitarnego m.in. obowiązek noszenia maseczek lub przyłbic przez całą podróż.

Linia zachęca pasażerów także do ograniczenie liczby przewożonych bagaży rejestrowanych, odprawy online, a także zapisywania karty pokładowej w smartfonie.

Nowe połączenie z Łodzi

Od 7 lipca rusza nowy kierunek lotu – Warna w Bułgarii. Loty będą raz w tygodniu, we wtorki o godz. 8:20. W ubiegłym tygodniu Bułgaria otworzyła granice dla turystów z większości państw Unii Europejskiej, także z Polski. Polaków wjeżdżających i przylatujących do Bułgarii nie obowiązuje kwarantanna.

Nowe połączenie do Warny będzie obsługiwać bułgarska linia lotnicza Voyage Air. Między Łodzią a Warną będą latać samoloty Boeing 737-500, które zabierają na pokład 126 pasażerów.

Gdyby nie koronawirus od maja latałyby z Łodzi samoloty czarterowe na greckie wyspy, do Turcji i Bułgarii. Teraz nie wiadomo, kiedy touroperatorzy zdecydują się rozpocząć letnie czartery i czy wszystkie kierunki, które zaplanowaliśmy wrócą do rozkładu lotów. Spodziewamy się, że sezon czarterów może rozpocząć się dopiero w sierpniu i że lato w turystyce przeciągnie się do późnej jesieni. mówi ARTUR FRAJ, dyrektor handlowy lotniska w Łodzi

Zasady sanitarne na lotnisku

Lotnisko przygotowuje się do obsługi pasażerów w nowym reżimie sanitarnym. Zasady bezpieczeństwa sanitarnego wprowadziła Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Powietrznego (EASA).

Przy wejściu do terminala pasażerowie będą mieć mierzoną temperaturę. Przejdą przez bramkę, która dokona pomiaru. Wystarczy zbliżyć nadgarstek lub czoło do czytnika. Jeśli temperatura będzie prawidłowa, pasażer usłyszy komunikat „Witamy!”.

Osoba z podwyższoną temperaturą będzie proszona o przejście do osobnego pomieszczenia – kabiny oceny stanu zdrowia pasażerów. Tam odpocznie 15 minut i ponownie będzie miała mierzoną temperaturę. Jeśli służby medyczne stwierdzą, że, oprócz gorączki, ma inne objawy mogące wskazywać na COVID-19, nie będzie mogła wejść na pokład samolotu.

Wszystkie osoby przebywające na terenie terminala będą musiały nosić maseczki lub przyłbice. Wyjątkiem są dzieci do lat 4. Maseczki będą obowiązkowe także na pokładach samolotów.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości