piątek, 14 czerwca 2024

Nielegalne składowisko odpadów. Aresztowany prezes spółki

Udostępnij

Na polecenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi zatrzymano prezesa spółki. Na jej działce znajdowało nielegalne składowisko odpadów. To część większego śledztwa. Zarzuty przedstawiono już 51 osobom, a 22 podejrzanych przebywa w areszcie.

Nielegalne składowisko odpadów

Miejsce, na którym nielegalnie składowane były śmieci, odkryto w województwie kujawsko-pomorskim. Poinformował o tym w czwartek (28 marca) rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Obejmuje ono działalność kilku grup przestępczych zajmujących się nielegalnym obrotem odpadami.

Odpady były zakopane głęboko w ziemi. Wśród nich były m.in. odpady farb i lakierów, zawierające rozpuszczalniki organiczne lub inne substancje niebezpieczne, szlamy z usuwania farb i lakierów, zawierające rozpuszczalniki organiczne lub inne substancje niebezpieczne, odpady z usuwania farb i lakierów, zawierające rozpuszczalniki organiczne, rozpuszczalniki i mieszaniny rozpuszczalników – wyjaśnia prokurator Krzysztof Bukowiecki, rzecznik Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Nielegalne składowisko odpadów było ogromnym zagrożeniem dla życia lub zdrowia ludzi i zwierząt. Rzecznik poinformował, że na działce zatrzymano prezesa spółki, która jest właścicielem posesji. Mężczyźnie postawiono zarzuty popełnienia przestępstw polegających na udziale w zorganizowanej grupie przestępczej oraz poświadczaniu nieprawdy w dokumentach. To jednak nie koniec, ponieważ opinia biegłego, zawierająca wyniki badań zabezpieczonych substancji, prawdopodobnie doprowadzi do rozszerzenia zarzutów o popełnienie przestępstw na szkodę środowiska.

Farma fotowoltaiczna w Łodzi. Miasto chce zamontować panele na lotnisku

Prezesowi spółki na razie grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Jednak, jeśli zarzuty zostaną rozszerzone, kara będzie surowsza. Wiadomo, że sąd przychylił się do wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

Zorganizowana grupa przestępcza

Nielegalne składowisko odpadów w woj. kujawsko-pomorskim jest zaledwie elementem obszernego śledztwa w tej sprawie, które prowadzi Prokuratura Regionalna w Łodzi. Chodzi o działalność kilku grup przestępczych, które na nielegalnym obrocie odpadami robiły biznes. Mowa nawet o około 700 podmiotach.

W wyniku tego śledztwa zarzuty przedstawiono na razie 51 osobom, a 22 podejrzanych przebywa w areszcie.

Kara dla Amazon za wprowadzenie klientów w błąd. Firma musi zapłacić 31 mln zł

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

O nas e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Co to jest komora hiperbaryczna ?. Copyright ©   2024 producent suplementów diety, produkcja kontraktowa suplementów diety ioc.