czwartek, 23 maja 2024

Młoda bełchatowianka wystąpiła w finale „The Voice Kids”. Jak się spisała?

Udostępnij

Bełchatowianka Tatiana Kopala ma za sobą udział w finale czwartej edycji telewizyjnego show pn. „The Voice Kids”. 10-letnia wokalistka nie zdołała przekonać do siebie publiczności, a ostateczny triumf przypadł uroczej Sarze Egwu-James, która oczarowała jury i widzów nie tylko świetnym wokalem, ale również wyglądem, którym przypomina postać Whitney Houston, której utwór w finale wykonała.

Bełchatowianka nie dała rady starszej rówieśniczce

O tym jak radzi sobie bełchatowianka w telewizyjnym programie „The Voice Kids” pisaliśmy już w kilku materiałach:

Finałowy odcinek rozpoczął się od wspólnego występu trenerów wraz z finalistami. Cała siódemka wykonała utwór Małgorzaty Ostrowskiej z filmu pt. „Podróże pana Kleksa” pn. „Podróż w krainę baśni”. Wśród nich znalazła się też bełchatowianka Tatiana Kopala i jej trenerka Joanna „Cleo” Klepacka. Następnie na scenie pojawiła się Sylwia Grzeszczak, która zaśpiewała swój najnowszy singiel pt. „Prawda o nas”. Autorem słów do tej piosenki jest partner Sylwii, czyli Liber, a muzykę do tego utworu wymyśliła, jadąc samochodem.

Później przyszedł czas na pierwsze występy. Rozpoczęła najmłodsza Tatiana Kopala z Bełchatowa. Zanim jednak to się stało, zadbano o to, aby przypomnieć drogę bełchatowianki do finału czwartej edycji programu „The Voice Kids”. Podobnie było w przypadku pozostałych finalistów.

10-latka wykonała utwór pt. „Piece Of My Heart”, który oryginalnie wykonywała Erma Franklin, ale to dzięki Janis Joplin ta piosenka zyskała taką popularność. Tatiana zaliczyła świetny występ, kolejny raz pokazując, jakie w niej drzemią możliwości mimo młodego wieku. Trenerzy po raz kolejny podkreślili jej niesamowity głos oraz swobodę w występach na scenie.

Kolejny utwór wykonał Aleksander Klembalski. Było to „Hallelujah” autorstwa Kanadyjczyka Leonarda Cohena z 1984 roku, którą później śpiewała także zwyciężczyni brytyjskiego show „The X Factor” Alexandra Burke. Pierwszą rundę występów zakończyła utworem pt. „The Greatest Love Of All” Sara Egwu-James. Była to piosenka George Bensona, ale znacznie bardziej popularny był cover Whitney Houston, której niemalże sobowtórem jest Sara.

W przerwie przed kolejnymi występami wystąpił Mateusz Golicki, który wygrał drugą edycję „The Voice Kids”. Jeden z popularniejszych wokalistów wśród młodych osób w Polsce wykonał utwór pt. „Wypływam”, czyli swój najnowszy singiel.

Następnie rozstrzygnięto internetowe głosowanie na ulubieńca publiczności, którym został Krystian Gontarz z drużyny Cleo, który odpadł w „Bitwach”, gdzie rywalizował m.in. z bełchatowianką i finalistą czwartej edycji programu „The Voice Kids”. Teraz młody wokalista będzie miał okazję nagrać swój singiel wraz z teledyskiem, a nagrodę specjalną w wysokości 30 tysięcy złotych przekazał na Fundację Odkrywania Talentów i Rozwijania Pasji „DA VINCI” z Warszawy.

Przyszedł czas na ostatnie występy finalistów. Zanim na scenie pojawiła się bełchatowianka, to trenerom i widzom zaprezentował się Aleksander Klembalski w piosence pt. „Nieznajomy”, który był drugim singlem z debiutanckiej płyty Dawida Podsiadło pn. „Comfort an Happiness” z 2013 roku. Kilka lat później wersję folkową tego utworu zaprezentował zespół Tulia.

Jako druga na scenie pojawiła się Tatiana Kopala. Bełchatowianka wykonała utwór pt. „Mister Of America” zespołu Lombard sprzed kilkudziesięciu lat. Tradycyjnie występ 10-latki był żywiołowy i dynamiczny, a młoda wokalistka świetnie wpisała się w rockowy styl.

https://youtu.be/eE2HfroFLmI

Ostatnim występem czwartej edycji telewizyjnego show pn. „The Voice Kids” był utwór pt. „Czas nas uczy pogody” w wykonaniu Sary Egwu-James. 12-letnia uczestniczka perfekcyjnie wykonała piosenkę Grażyny Łobaszewskiej z 1980 roku, gdzie słowa pisał Jacek Cygan.

Zanim nadeszła chwila ostatecznego rozstrzygnięcia na scenie pojawił się jeszcze Rafał Brzozowski z piosenką zatytułowaną „The Ride”, czyli swoim najnowszym utworem, który Brzozowski zaprezentuje w maju w holenderskim Rotterdamie w trakcie 65. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Po tym występie emocje sięgały zenitu, a wszyscy bardzo mocno się niecierpliwili. Czas na wysłanie ostatnich sms-ów dobiegł końca i nadeszła chwila, aby oznajmić, kto głosami widzów wygrał czwartą edycję „The Voice Kids”. Zwycięstwo odniosła Sara Egwu-James, która oprócz tego tytułu wywalczyła pamiątkową statuetkę, możliwość wydania singla z wytwórnią Universal Music Polska oraz stypendium na rozwój talentu w wysokości 50 tysięcy złotych.

Niestety smakiem wygranej musiała obejść się młoda bełchatowianka. Tatiana Kopala mimo wszystko osiągnęła ogromny sukces samym dotarciem do etapu finałowego, gdzie zaprezentowała się z bardzo dobrej strony szerszej publiczności, co może zaowocować już w niedalekiej przyszłości kolejnymi sukcesami 10-latki.

https://www.facebook.com/tatiana.kopala.9/videos/161183302569739/

Przeczytaj także:

Miasto Bełchatów zachęca do udziału w konkursie organizowanym dla dzieci oraz przez MON

Dostęp do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie ułatwi (Retro)Książkomat

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości