piątek, 14 czerwca 2024

PGE GiEK S.A. przekazała milion złotych EKS Skrze. Skorzystać ma GKS Bełchatów

Udostępnij

Energetyczny Klub Sportowy „SKRA” Bełchatów otrzymało milion złotych od PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. w ramach podpisanej umowy sponsoringowej. Pieniądze mają być przeznaczona na aktualną działalność sportową, a część tych funduszy ma trafić na konto GKS Bełchatów.

Finansowe wsparcie PGE GiEK S.A. na sportowe działania EKS Skry Bełchatów

PGE GiEK S.A. z grupy PGE w ramach świeżo podpisanej umowy sponsoringowej z EKS Skrą Bełchatów przekazała kwotę 1 miliona złotych. Te fundusze mają zostać wykorzystane na bieżącą działalność w sporcie. Część tych pieniędzy ma trafić do GKS Bełchatów, aby drużyna w spokoju ukończyła rozgrywki ligowe Fortuna 1. Ligi w sezonie 2020/2021 najlepiej z wywalczonym utrzymaniem. Dla PGE GiEK S.A. i EKS Skry jest to priorytet.

– W imieniu całej społeczności skupionej wokół klubu, chciałbym serdecznie podziękować właścicielowi za pomoc w pozyskaniu wsparcia dla naszej działalności i za zaufanie, jakim obdarzyła EKS Skrę spółka PGE GiEK ~ Marek Grzesiak, pełniący obowiązki prezesa zarządu GKS „Bełchatów” S.A.

W ostatnich czterech latach PGE GiEK S.A. zrealizowała w regionie Bełchatowa darowizny i projekty sponsoringowe o kwocie ponad 4 milionów złotych.

https://www.facebook.com/gksbelchatow1977/posts/10159479653638615

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Energetyczny Klub Sportowy „SKRA” Bełchatów funkcjonuje na terenie miasta od 91 lat. W klubie trenuje blisko 200 sportowców zarówno w sekcji siatkarskiej jak i pływackiej. EKS Skra jest w pełni właścicielem KPS Skra „Bełchatów” S.A. oraz posiada 66% akcji GKS „Bełchatów” S.A. Pozostałe 34% akcji jest w posiadaniu Bełchatowsko Kleszczowskiego Parku Przemysłowo Technologicznego Sp. z o. o.

– Jestem przekonany, że jako klub zaplecza Ekstraklasy, jesteśmy odpowiednim podmiotem dla promocji marek największych spółek. Wierzę, że to wydarzenie przekona inne firmy do powrotu do sponsoringu GKS lub zainteresowania się naszą ofertą nowych podmiotów. Dzięki nawiązanej współpracy możemy spokojnie myśleć o dokończeniu przez pierwszą drużynę obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi i starać się o licencję na nowe rozgrywki. Ten proces jest już zresztą intensywnie prowadzony ~ Marek Grzesiak, pełniący obowiązki prezesa zarządu GKS „Bełchatów” S.A.

Co ciekawe już w trakcie sobotniego domowego meczu z udziałem GKS, który rozpocznie się na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 3 o godz. 16:00, piłkarze „Brunatnych” wystąpią w koszulkach z logotypem PGE GiEK S.A. Przeciwnikiem bełchatowian będzie Odra Opole.

Przeczytaj także:

Wojciech Zając zawieszony w roli prezesa GKS Bełchatów

Remis GKS Bełchatów z Odrą Opole. „Brunatni” spadli na ostatnie miejsce

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Zrozumienie tlenoterapii hiperbarycznej. Przyszłość produkcji suplementów diety w unii europejskiej.