wtorek, 21 maja 2024

Policjanci zapowiadają wzmożone kontrole na drogach

Udostępnij

Funkcjonariusze policji z całej Polski zapowiadają wzmożone kontrole w okresie Świąt Wielkanocnych. Mundurowi w okresie od piątku, 2 kwietnia do poniedziałku, 5 kwietnia będą jeszcze dokładniej kontrolować nieprawidłowe zachowania w ruchu drogowym. Wszystko po to, aby Wielkanoc również na drogach przebiegała w spokoju.

Zwiększy się liczba policjantów. Będą wzmożone kontrole

Już kolejny rok z rzędu policjanci z całej Polski, a wraz z nimi Komenda Powiatowa Policji w Bełchatowie przestrzega, że od piątku, 2 kwietnia do poniedziałku, 5 kwietnia w czasie długiego weekendu spowodowanego Świętami Wielkiej Nocy na drogach będą prowadzone wzmożone kontrole. Wszystko w ramach policyjnej akcji „Wielkanoc 2021”, która ma zwiększyć bezpieczeństwo na drogach nakładając kary lub eliminując z ruchu drogowego niebezpiecznych, czy pijanych kierujących.

Panująca obecnie pandemia koronawirusa (o aktualnych obostrzeniach panujących w Polsce pisaliśmy TUTAJ) powoduje, że na drogach w całej Polsce, a także w powiecie bełchatowskim może poruszać się mniej samochodów niż zazwyczaj. To jednak nie wpływa na większe bezpieczeństwo, ponieważ mniejsza ilość aut na pasie drogowym może spowodować rozwijanie jeszcze większych prędkości i brawurową jazdę choć im mniej pojazdów i kierowców na drogach tym mniejsze prawdopodobieństwo, że coś się może wydarzyć.

Zdarzenia drogowe najczęściej są efektem: niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustępowanie pierwszeństwa, czy przejeżdżanie bez zachowania uwagi przejść dla pieszych. Trzeba też zwrócić uwagę na złe zachowania pieszych lub rowerzystów, którzy często wtargują na jezdnię lub przekraczają drogę w miejscach niedozwolonych.

Najczęściej jednak bezpieczeństwo na drodze zakłócają osoby będące pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających, czy substancji psychoaktywnych.

– Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy nie tylko od działań policjantów, ale od zachowania wszystkich uczestników ruchu. Dołóżmy wszelkich starań, aby zbliżające się święta były bezpieczne i z jak najmniejszą ilością zdarzeń ~ policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie

To powoduje, że tradycyjnie w okresie Wielkanocy można spodziewać się, że na drodze będą prowadzone wzmożone kontrole zarówno w całym kraju, województwie łódzkim jak i powiecie bełchatowskim.

W najbliższych dniach mundurowi wyposażenie w wideorejestratory oraz ręczne przyrządy do pomiaru prędkości będą kontrolować, czy pojazdy poruszają się w prawidłowy sposób. Do najczęściej popełnianych i karanych wykroczeń należą: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa i przewożenie dzieci bez fotelika oraz omijanie i wyprzedzanie innych uczestników ruchu drogowego przed oraz na przejściu dla pieszych.

Należy jednak pamiętać, aby zdejmować nogę z gazu i zachowywać rozwagę nie tylko w okresie świątecznym, gdy są wzmożone kontrole i ruch jest większy, ale także przez pozostałe dni w roku.

Na stronie www.belchatow.policja.gov.pl można na bieżąco śledzić informacje napływające z Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie o których również informujemy na naszym portalu.

Przeczytaj także:

Areszt dla napastnika z nożem, który zaatakował braci w lesie

Poszukiwany schował się w wersalce. Zdradziło go zachowanie partnerki

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości