niedziela, 21 lipca 2024

Prezydent Mariola Czechowska nie podniesie opłat za czynsz

Udostępnij

Prezydent Bełchatowa Mariola Czechowska zadecydowała, że w 2021 roku nie zostanie podniesiona stawka bazowa za czynsz w mieszkaniach komunalnych i socjalnych na terenie miasta. Dzięki temu blisko w 1850 lokalach, które objęłyby te podwyżki, mieszkańcy będą mogli płacić za czynsz tyle ile dotychczas.

Mariola Czechowska przeciwko podwyżce czynszu

W 2019 roku miejscy radni przyjęli projekt uchwały nr VII/41/2019, który wskazywał, że w kolejnych latach stawka bazowa czynszu za mieszkania komunalne i socjalne na terenie Bełchatowa będzie regularnie rosnąć. Wszystko w ramach programu gospodarowania mieszkaniowym zasobem miast na lata 2019-2023.

Teraz prezydent miasta Mariola Czechowska sprzeciwiła się wprowadzonej polityce czynszowe tłumacząc to, wystarczającymi już problemami zdrowotnymi, finansowymi oraz gospodarczymi obywateli.

– Podjęłam decyzję o niepodnoszeniu stawek bazowych czynszu w mieszkaniach komunalnych i socjalnych. Jestem przekonana, że choć odrobinę pomoże to mieszkańcom w tym trudnym dla nas wszystkich czasie ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

To oznacza, że bełchatowianie będą płacić te same kwoty za czynsz jak w 2020 roku, kiedy to w marcu wybuchła pandemia COVID-19. Z końcem poprzedniego roku wyliczono w bełchatowskim magistracie, że taka opłata dotyczy dokładnie 1846 lokali.

– Skutki trwającej od ponad roku epidemii odczuwamy niemal w każdym obszarze naszego życia. Niestety trudno dziś powiedzieć, jak długo jeszcze będziemy się z tą sytuacją borykać ~ Mariola Czechowska, prezydent Bełchatowa

Na ten moment opłata w mieszkaniu komunalnym za 1 metr kwadratowy wynosi 4,14zł, ale tutaj przy opłatach na rzecz miasta trzeba wziąć pod uwagę czynniki obniżające wysokość wymaganej opłaty. Z kolei zamieszkujący lokale socjalne będą płacić cały czas 91 groszy za 1 metr kwadratowy.

Przeczytaj także:

Radni miejscy znów głosowali online. Co uchwalono?

Bełchatowscy przedsiębiorcy mogą wnioskować o zwrot połowy opłat za koncesję

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P