Miała być ustawka kibiców w łódzkim parku, a skończyło się na trenowaniu biegów. Tak tłumaczyli się policjantom łódzcy kibice. Mieli m.in. ochraniacze na zęby i rękawice do walk. Wszystko wskazywało na to, że fani jednego z łódzkich klubów piłkarskich szykowali się do walki.

Ustawka kibiców w Łodzi

Informacje o tym, że kilkanaście samochodów osobowych blokuje przejazd na ul. Górniczej dostali wywiadowcy z KMP w Łodzi. Według zgłaszającego, z samochodów miało wysiąść kilkadziesiąt osób bez górnych części ubrania i w kominiarkach. Wszyscy pobiegli w stronę parku im. Szarych Szeregów.

Zgłoszenie potwierdziło się. Policjanci na miejscu zastali 12 samochodów osobowych zaparkowanych przed blokiem. Podejrzewając, z jakim zagrożeniem mają do czynienia, postanowili sprawdzić pobliski teren.

Policjanci zauważyli idącą od strony parku grupę kilkudziesięciu mężczyzn. Wezwano wsparcie. Na miejscu wylegitymowano 18 osób. Mężczyźni w wieku od 17 do 34 lat posiadali bluzy, kominiarki i szaliki z naniesionymi emblematami jednego z łódzkich klubów piłkarskich. Wyposażeni byli również w rękawice do ćwiczeń i ochraniacze na zęby.

mówi MARCIN FIEDUKOWICZ  z KMP w Łodzi

Łódzcy kibice twierdzili jednak, że przyjechali do parku… poćwiczyć i po zakończonym treningu mieli wracać do swoich domów. Policjanci nie mają wątpliwości, że dzięki szybkiej reakcji udało się zapobiec ustawce kibiców, która mogła zakończyć się nawet tragicznie.

Jedna odpowiedź

  1. Normalnie ustawka jak przed regulaminowym treningiem Judo. 😀
    Ciekawe czy maty tatami puzzlowe także bywają używane w takich ustawkach. 😉
    Jak się chronić od urazów, to się chronić – a podłoże potrafi być twarde. Hehe. 😀