czwartek, 23 maja 2024

Więcej tramwajów, autobusów i linie specjalne we Wszystkich Świętych

Udostępnij

MPK Łódź zwiększy kursowanie tramwajów i autobusów już w ostatnich dniach października. Komunikacja miejska we Wszystkich Świętych kursować będzie częściej, a na ulice wyjadą linie specjalne.

Nowe linie MPK

Łódzkie cmentarze połączy osiem specjalnych linii. Autobus na Starą Gadkę kursować będzie już od 26 października. Pozostałe wyjadą w dniach 1-3 listopada.

Linie cmentarne kursować będą 1 i 2 listopada w godzinach 7.30-19. Natomiast 3 listopada w godzinach 8.30-16.30. Pozostałe linie tramwajowe i autobusowe częściej w tych dniach kursować będą w godzinach 7.30-16.30.

Linie tramwajowe to C1, C2 i C6. Połączą one osiedle Koziny z cmentarzem Zarzew (linia C1), Chojny Kurczaki z Widzewem Stadion (C2) oraz pętlę na Helenówku z pętlą na Wyszyńskiego na osiedlu Retkinia (C6).

Linie autobusowa połączą: cmentarz Stara Gadka ze skrzyżowaniem ul. Broniewskiego i Kilińskiego (linia C3), cmentarz przy ul. Szczecińskiej z osiedlem Sikawa centrum handlowe (C4), cmentarz Kurczaki z osiedlem Retkinia (C5), osiedle Piastów Kurak z ul. Czajkowskiego na Widzewie (C7) oraz Centrum Handlowe M1 (ul. Kerna) z pętlą na Retkini (C8).

Zmiany w organizacji ruchu

Zmiany w organizacji ruchu obowiązywać będą przy 11 łódzkich cmentarzach 1 listopada, a przy trzech łódzkich nekropoliach – Doły, Szczecińska i Zarzew – zmiany obowiązywać będą od godz. 14, 31 października i mogą potrwać do 2 listopada.

Cmentarz Stary przy ul. Ogrodowej – ciąg ulic Srebrzyńska, Ogrodowa i Cmentarna – staną się jednokierunkowe od Srebrzyńskiej do Legionów. Zamknięta dla ruchu będzie ul. Ogrodowa od Cmentarnej do Karskiego. W dniach 1-3 listopada otwarta dla ruchu będzie remontowana ul. Ogrodowa od Zachodniej do Gdańskiej.

Cmentarz Doły – zamknięta dla ruchu będzie ul. Smutna od Palki do Doły, oraz Telefoniczna od Palki do Tamka. Jednokierunkowy ruch pojawi się na ulicach Matejki, Druckiego Lubeckiego oraz Tamka.

Cmentarz Zarzew – zamknięta będzie w tym czasie ul. Lodowa od Andrzejewskiej do Przybyszewskiego. W tym rejonie trwa remont ul. Widzewskiej, która zamknięta jest dla ruchu od Wiejskiej do Milionowej.

Cmentarz Szczecińska – ulica Szczecińska od św. Teresy od dzieciątka Jezus do Sianokosy będzie jednokierunkowa w stronę Zgierza. Dodatkowo przy cmentarzu ulice Hodowlana, Żyzna i Konopna będą jednokierunkowe.

Cmentarz Mania – ulice Borowa, Siewna, Biegunowa i Srebrzyńska będą tworzyć jednokierunkowy układ ulic wokół cmentarza. Od centrum jedzie się Borową i Siewną i wraca przez Biegunową i Srebrzyńską. Również ul. Wieczność będzie jednokierunkowa do Siewnej. Zamknięta dla ruchu natomiast będzie ul. Solec od Wieczność do Mania.

Cmentarz przy ul. Rzgowskiej – nie będzie można skręcić z ul. Rzgowskiej w lewo w Chóralną, która podczas Wszystkich Świętych będzie jednokierunkowa w stronę osiedla, podobnie jak stara ul. Rzgowska, którą pojedzie się tylko w stronę Kurczaków.

Cmentarz Kurczaki – ulica Kurczaki od Rzgowskiej do Ogniskowej zostanie zamknięta dla ruchu. Przejazd ul. Sternfelda będzie możliwy tylko na wprost przez skrzyżowanie z ul. Kurczaki.

Cmentarz Radogoszcz – ulice Sowińskiego od Zgierskiej do Świetlanej, oraz Świetlana od Sowińskiego do Sasanek będą drogami jednokierunkowymi. Pojawią się również nakazy skrętu w prawo dla wyjeżdżających z ul. Kruszynowej, Dereniowej i parkingu u zbiegu Liściastej i Zgierskiej.

Cmentarz przy ul. Sopockiej – zmiany pojawią się na ul. Ewangelickiej i Sopockiej, które będą jednokierunkowe od Pabianickiej do Odrzańskiej.

Cmentarz na Rudzie Pabianickiej – zamknięte zostaną drogi przy cmentarzu, ulica Konna od Farnej do cmentarza, Mierzejewa od cmentarza do Pogorzel i ul. Pogorzel do Tczewskiej.

Cmentarz Łagiewniki – ulica Godlewskiego przy cmentarzu będzie jednokierunkowa w stronę Łodzi.


Cmentarze2019 1

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości