wtorek, 21 maja 2024

Mistrzostwach Polski Taekwon-Do ITF zakończone brązowymi medalami Anieli Lewandowskiej i Natalii Ciążyńskiej

Udostępnij

Medale bełchatowianek w ogólnopolskich zawodach taekwon-do

Dwie zawodniczki Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do wzięły udział w Mistrzostwach Polski juniorów i młodzieżowców w taekwon-do ITF, które odbyły się w ubiegły weekend w Bystrzycy Kłodzkiej. Na miejscu do rywalizacji przystąpiło łącznie 224 zawodników z 49 klubów z terenu całego kraju.

Aniela Lewandowska wywalczyła brązowy medal w walkach w kategorii wagowej do 45 kg i w układach, gdzie stoczyła aż 5 starć, ponieważ w jej kategorii znalazło się 56 zawodniczek. Z kolei Natalia Ciążyńska sięgnęła po brąz w walkach w kategorii wagowej do 65 kg, a w układach przegrała w pierwszym starciu z Amelią Małyską, która jest reprezentantką Polski.

Dla podopiecznych trenera Wiktora Karnawalskiego był to sukces o skali historycznej, ponieważ po raz pierwszy przedstawicielki BAT wywalczyły aż 3 medale na zawodach najwyższej rangi w Polsce.

– Dziewczyny startowały jeszcze w dwóch konkurencjach, techniki specjalne i testy siły, jednak tutaj nie zdołały wywalczyć pozycji medalowych. Mistrzostwa Polski były mocno obsadzone zawodnikami z Kadry Narodowej, dlatego zdobycie medali tak bardzo cieszy. Każdy start w różnych konkurencjach to ogromne doświadczenie, którego nie zdobędzie się, trenując tylko na sali ~ Wiktor Karnawalski, trener Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do

Niedawno w artykule pt. „23 medale Bełchatowskiej Akademii Taekwon-Do w Międzywojewódzkich Mistrzostwach” pisaliśmy o bardzo dobrym występie bełchatowskich taekwondzistek i taekwondzistów.

A już w piątek, 28 maja reprezentanci Bełchatowskiej Akademii Takewon-Do wystąpią w kolejnych zawodach. Tym razem 12 zawodników pojedzie walczyć o kolejne medale dla klubu na Mistrzostwa Polski juniorów młodszych do Nowej Rudy Słupiec.

https://www.facebook.com/taekwondo.polska/videos/931239387727572/

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości