piątek, 21 czerwca 2024

Szczepienia pracowników kopalni i elektrowni

Udostępnij

Program szczepień przeciw wirusowi Sars-Cov-2 nabiera tempa w całej Polsce. Rząd wprowadził też do rozporządzenia możliwość organizowania szczepień przez duże zakłady pracy. Do takich należy bez wątpienia spółka PGE GiEK. Tutaj również zostaną zorganizowane szczepienia dla pracowników.

Szczepienia pracowników kopalni i elektrowni

Spółka potwierdziła chęć udziału w akcji firmowych szczepień przeciwko COVID-19 do Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. W elektrowni i bełchatowskiej  kopalni przeprowadzono wśród pracowników specjalną ankietę. I choć wielu pracowników zarówno elektrowni jak i kopalni zaszczepiło się już wcześniej, gdy tylko mieli taką możliwość ze względu np. na stan zdrowia, czy wiek, to nie brakuje chętnych do szczepień bezpośrednio w firmie.

Chęć zaszczepienia się w zakładzie pracy zgłosiło ponad 2200 pracowników kopalni i elektrowni czyli około 30% zatrudnionych w tych zakładach.

Iwona Paziak, kierownik biura komunikacji w PGE GiEK

Akcja szczepień zostanie przeprowadzona prawdopodobnie na przełomie maja i czerwca. Nie wiadomo jeszcze jakim preparatem będą szczepieni górnicy i pracownicy elektrowni. Pewne jest, że szczepienia zostaną przeprowadzone przez wykwalifikowany personel medyczny, a spółka praktycznie przygotowała się już logistycznie do przeprowadzenia szczepień.

Zaszczepieni i chętni na szczepienie

Pracownicy spółki PGE GiEK regularnie szczepią się w punktach szczepień masowych. Pozostali, którzy nie zdążyli przyjąć jeszcze pierwszej porcji z dwudawkowego preparatu lub wzglęy zdrowotne i osobiste nie pozwoliły im jeszcze przyjąć szczepionki, czekają z niecierpliwością na akcję szczepień w kopalni i elektrowni.

Szczepienia pracowników kopalni i elektrowni zostaną przeprowadzone, gdy tylko zostanie potwierdzona i dostarczona odpowiednia liczba szczepionek do spółki.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

P