wtorek, 21 maja 2024

Matura 2021 odbywa się na tych samych zasadach co przed rokiem

Udostępnij

Matura rozpoczęta

We wtorek, 4 maja w całej Polsce rozpoczęły się egzaminy maturalne. Pierwszego dnia abiturienci i absolwenci poprzednich lat zmagali się z językiem polskim, a w środę, 5 maja spotkali się z królową nauk, czyli matematyką. W kolejnych dniach maturzyści będą pisać egzaminy z języków obcych i z wybranych przez siebie przedmiotów. Podobnie jak przed rokiem egzaminy ustne nie są obowiązkowe, a część pisemna jest organizowana w należytym reżimie sanitarnym.

W powiecie bełchatowskim do tegorocznych egzaminów maturalnych przystąpiło 541 abiturientów szkół ponadpodstawowych. 340 to licealiści, a 201 to uczniowie, którzy ukończyli technikum. Ponadto matury zdaje również 195 absolwentów ubiegłych lat.

– Myślałem, że będę się bardziej stresował, a czuję się lepiej, niż przed zwykłym sprawdzianem. Przygotowania nie były łatwe, bo jednak nauka przy komputerze to nie to samo, co w szkole. To wymagało od nas o wiele większego wysiłku i zaangażowania. Tak więc egzamin dojrzałości zdajemy już od dłuższego czasu, a matura to tylko jego podsumowanie – mówi jeden z bełchatowskich maturzystów

Nauczyciele, aby jak najlepiej przygotować uczniów do egzaminów maturalnych, oprócz nauczania zdalnego organizowali zdalne i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa bezpośrednie konsultacje. Bardzo chętnie w tej formie wsparcia brali udział uczniowie, którzy do ostatnich chwil starali się utrwalać wiedzę.

https://www.facebook.com/belchatow/posts/5844092422320888

Żeby zdać maturę, uczeń musi uzyskać minimum 30% punktów obowiązkowych egzaminów. Jeżeli chodzi o przedmioty wybierane, tutaj nie obowiązuje próg zaliczeniowy, a uzyskany wynik liczy się tylko przy rekrutacji na studia. Maturzyści, którzy nie mogą z różnych przyczyn przystąpić do pisania egzaminów w maju, będą mogli je zaliczać w sesji dodatkowej od 1 do 16 czerwca.

Okręgowe komisje egzaminacyjne prześlą świadectwo maturalne do dnia 5 lipca 2021 roku i tego samego dnia zostaną ogłoszone wyniki matur.

Komentarze Facebook

Spis treści

REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości