piątek, 14 czerwca 2024

Matka rzuciła termosem w córeczkę. Kłóciła się z mężem. Oboje pijani

Udostępnij

Awantura domowa w Łodzi zakończyła się wizytą policji i ratowników medycznych. Matka w trakcie kłótni z mężem rzuciła termosem w 3-miesięczną córkę. Oboje rodzice byli pijani. Dziecko z ciężkimi obrażeniami trafiło do szpitala.

Przypadkowa przemoc

Łódzcy policjanci dostali powiadomienie, że w mieszkaniu przy Północnej w Łodzi rozgrywa się awantura domowa. 3,5 miesięczna dziewczynka miała zostać przypadkowo trafiona w głowę ciężkim termosem, którym rzuciła jej matka. Tak przynajmniej zeznała kobieta.

Dziecko z ciężkimi obrażeniami trafiło do szpitala, natomiast pijani rodzice zostali zatrzymani przez policjantów. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Matka dodatkowo odpowie za spowodowanie obrażeń u swojej córki. Teraz rodzicom grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a o dalszym losie dziecka zadecyduje sąd.

Przemoc wobec dzieci i nadużywanie alkoholu przez opiekunów prawnych są nadal bardzo poważnym problemem. O wielu przypadkach nie wiemy. Apelujemy, aby w trosce o bezpieczeństwo nieletnich, informować służby o każdej niepokojącej sytuacji.

mówi KATARZYNA ZDANOWSKA z KMP w Łodzi

Ponad 100 Niebieskich Kart

Łódzcy policjanci tylko przez ostatnie osiem miesięcy założyli 138 teczek tzw. Niebieskiej Karty. W każdym przypadku przemocą dotknięte było dziecko.

Jednocześnie w 81 przypadkach, w związku z niewłaściwie sprawowaną opieką,  przemocą lub narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo, konieczne było odebranie dzieci ich prawnym opiekunom.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości

Nie możesz kopiować zawartości tej strony. Wszystkie prezentowane treści podlegają ochronie prawa autorskiego, a ich właścicielem jest wydawca Wiadomosci-Lodz.pl

Digital marketing e skuteczni : darmowe metody zdobywania klientów. Czym są komory hiperbaryczne. Nie czekaj na idealny moment do rozpoczęcia swojej przygody z marką suplementów diety.