Awantura domowa w Łodzi zakończyła się wizytą policji i ratowników medycznych. Matka w trakcie kłótni z mężem rzuciła termosem w 3-miesięczną córkę. Oboje rodzice byli pijani. Dziecko z ciężkimi obrażeniami trafiło do szpitala.

Przypadkowa przemoc

Łódzcy policjanci dostali powiadomienie, że w mieszkaniu przy Północnej w Łodzi rozgrywa się awantura domowa. 3,5 miesięczna dziewczynka miała zostać przypadkowo trafiona w głowę ciężkim termosem, którym rzuciła jej matka. Tak przynajmniej zeznała kobieta.

Dziecko z ciężkimi obrażeniami trafiło do szpitala, natomiast pijani rodzice zostali zatrzymani przez policjantów. Oboje usłyszeli zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia.

Matka dodatkowo odpowie za spowodowanie obrażeń u swojej córki. Teraz rodzicom grozi nawet do 3 lat pozbawienia wolności, a o dalszym losie dziecka zadecyduje sąd.

Przemoc wobec dzieci i nadużywanie alkoholu przez opiekunów prawnych są nadal bardzo poważnym problemem. O wielu przypadkach nie wiemy. Apelujemy, aby w trosce o bezpieczeństwo nieletnich, informować służby o każdej niepokojącej sytuacji.

mówi KATARZYNA ZDANOWSKA z KMP w Łodzi

Ponad 100 Niebieskich Kart

Łódzcy policjanci tylko przez ostatnie osiem miesięcy założyli 138 teczek tzw. Niebieskiej Karty. W każdym przypadku przemocą dotknięte było dziecko.

Jednocześnie w 81 przypadkach, w związku z niewłaściwie sprawowaną opieką,  przemocą lub narażeniem dziecka na niebezpieczeństwo, konieczne było odebranie dzieci ich prawnym opiekunom.