środa, 22 maja 2024

Zadzwonili, że wygrał nagrodę i zaprosili na pokaz. Myślał, że kwituje odbiór, a kupił sprzęt za tysiące

Udostępnij

Oszustwo na pokazie sprzętów zgłosiła policji w Bełchatowie córka 80-letniego mężczyzny. Senior miał odebrać nagrodę, a został naciągnięty na zakup towaru za kilka tysięcy złotych. Firma, która organizowała pokaz w Bełchatowie, odmówiła pomocy. Tymczasem takie spółki już od dawna są na celowniku Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Oszustwo na pokazie

Policjanci ostrzegają przed nieuczciwymi sprzedawcami, którzy zapraszają na różne pokazy, przy okazji gwarantując upominek za uczestnictwo. Do komendy policji w Bełchatowie zgłosiła się córka 80-latka, która zawiadomiła o przestępstwie właśnie podczas takiego wydarzenia.

Zeznała, że jej ociec dostał telefoniczne zaproszenie, by odebrać nagrodę w lokalu, w którym odbywa się pokaz. Senior, nie powiedział o tym nikomu i sam zgłosił się na miejsce po odbiór.

Tam, nieświadomie podpisał umowę kupna. Sądził jednak, że kwituje odbiór nagrody. Kiedy 80-latek dopełnił formalności, do domu odwiozła go taksówka, a kierowca wniósł do domu paczki z nowym zakupem.

Telefon na policję

Towarem zainteresowała się córka mężczyzny, która po wyjaśnieniach ojca najpierw wróciła do lokalu, aby polubownie rozwiązać umowę. Tam jednak nikt nie chciał jej pomóc, dlatego kobieta zawiadomiła policję.

Sprawą zajmuje się bełchatowska komenda. Mundurowi apelują jednocześni, by w przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub uzasadnionych podejrzeń, że możemy stać się ofiarą przestępcy, należy jak najszybciej skontaktować się z policją.

Na celowniku UOKiK

To nie pierwsze doniesienia o oszustwie na pokazie sprzętu. Firmami, które zapraszają na takie spotkania i oferują sprzęt zainteresował się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jedną z takich firm – spółkę Smak i Zdrowie – ukarał w maju za naruszenie zbiorowych interesów konsumentów.

Spółka musiała zapłacić 35 tysięcy złotych kary, ponieważ konsumenci poskarżyli się na niechciane telefony ze strony firmy zapraszającej na pokazy sprzętu do gotowania.

A i ta decyzja prezesa UOKiK jest już kolejną dotycząca naruszenia art. 172 Pt. Pod koniec 2018 roku UOKiK stwierdził, że spółka ACS Medica ze Śremu również dzwoniła do konsumentów bez ich zgody.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości