wtorek, 21 maja 2024

Bezpłatny punkt badań na HIV w Łodzi czynny częściej

Udostępnij

Jedyny w Łodzi i regionie bezpłatny punkt badań na HIV od września będzie działał częściej. Test na HIV będzie można wykonać przez cztery dni w tygodniu. Do tej pory punkt otwarty był tylko dwa dni.

Anonimowy test na HIV

Miasto postanowiło dofinansować bezpłatny punkt badań na HIV, który w Łodzi prowadzi Stowarzyszenie Pomocy „Słyszę Serce”. Od poniedziałku 2 września punkt konsultacyjny przy ul. Tuszyńskiej 19, w którym można zrobić bezpłatne, anonimowe badania w zakresie HIV, będzie działał w: poniedziałki, wtorki, środy i czwartki, w godzinach 15-18.

Miasto przekazało 10 tysięcy zł dotacji. Dzięki temu będzie można wykonać około 130 bezpłatnych badań w kierunku zakażeń HIV i przeprowadzi około 40 godzin porad przed i po teście.

Gdy wynik okaże się pozytywny czeka nas drugie badanie, które potwierdzi, czy naprawdę jesteśmy zakażeni. Osoby zakażone jeszcze w punkcie dostaną pakiet informacji m.in. gdzie zgłosić się na dodatkową diagnostykę. Sami pracownicy punktu zadzwonią też w imieniu osoby zakażonej do szpitala zakaźnego im. Biegańskiego, by umówić na pierwszą wizytę u lekarza.

mówi PAWEŁ FILIPIŃSKI ze Stowarzyszenia Pomocy „Słyszę Serce”, koordynator Punktu Konsultacyjno – Diagnostycznego w Łodzi

Bezpłatny punkt badań na HIV działa w Łodzi od dwóch lat dzięki inicjatywie stowarzyszenia. Rok temu miasto także dofinansowało placówkę kwotą 10 tys. zł. Zrobiono za to 104 testy (5 osób okazało się zakażonych wirusem HIV), a 110 osób otrzymało porady i konsultację.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości