wtorek, 21 maja 2024

Koniec remontów we wrześniu. Które ulice zostaną otwarte?

Udostępnij

Remonty ulic w Łodzi są utrapieniem dla wielu kierowców i podróżujących po mieście i pasażerów MPK. Spora cześć ulic jest zamknięta. Miasto zapowiada jednak, że od września sytuacja zmieni się. Niektóre remonty dobiegają końca, a ulice będą znów przejezdne.

Remonty ulic w Łodzi

Z początkiem września otwarte dla ruchu zostaną ul. Traugutta i Tuwima. Przebudowa ulic to część rewitalizacji obszarowej. Na zmodernizowanych ulicach przebudowano infrastrukturę podziemna, wybudowano nową drogę z chodnikami w trójpodziale i miejscami postojowymi.

Ważny dla kierowców jest fakt, że ulica Tuwima od Targowej do Kilińskiego będzie ulicą jednokierunkową w stronę Kilińskiego. Natomiast ul. Tuwima od Targowej do ronda Bobrowskiego (przy Wydawniczej) pozostaje dwukierunkowa.

Również odcinki ul. Tuwima i Struga od Kościuszki do Kilińskiego i ul. Nawrot od Kilińskiego do Wysokiej pozostają dwukierunkowe. Na swoje trasy po ul. Tuwima w kierunku Retkini i Teofilowa wrócą autobusy linii 80 i 83.

Od 1 września przejezdne również będzie skrzyżowanie ul. Kilińskiego z ul. Jaracza. Na swoją trasę po ul. Jaracza wróci linia 96, a ul. Jaracza od P.O.W. do Kilińskiego ponownie będzie jednokierunkowa w stronę Kilińskiego.

Tramwaje na swoich torach

Po wakacjach przejezdne dla tramwajów będzie skrzyżowanie Rzgowskiej z Dąbrowskiego. Na swoje trasy po ul. Rzgowskiej wrócą tramwaje linii 5 i 6, a przez Pabianicką i Paderewskiego na Kurczaki pojedzie linia 11A. Wraz z powrotem tramwajów nie będzie kursować autobus zastępczy Z6. Nadal pozostaje linia Z2 na Dąbrowę.

1 września także na al. Włókniarzy wrócą tramwaje linii 8. A od października po nowych torach pojedzie również linia 16. Wyremontowany został ponad kilometrowy odcinek torowiska od Struga do Legionów.

Tramwaje od 1 września wrócą również na ul. Kilińskiego i Franciszkańską. Na Kilińskiego pomiędzy Narutowicza a Rewolucji 1905 r. wykonano prace związane z infrastrukturą podziemną, przyłącze kanalizacyjne na Jaracza oraz wymieniono chodniki po jednej stronie. Z kolei perony przystankowe przygotowane są do przebudowy na podwyższone. Wymieniono również sieć trakcyjna.

Z początkiem września po ul. Kilińskiego pojadą tramwaje linii 1, 4 i 5, oraz zawieszona zostanie linia Z1. Również na skrzyżowaniu Wojska Polskiego/Franciszkańska zakończyły się prace, co pozwoli na kursowanie tramwajów w stronę placu Kościelnego.

Na Wojska Polskiego w kierunku Dołów w zastępstwie tramwajów kursować będzie linia 59. Natomiast tramwaje linii 5 i 6 skierowane zostaną na dworzec Łódź Żabieniec, a linia 1 zakończy trasę na placu Wolności.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości