wtorek, 21 maja 2024

Dzieci w Ghanie czekają na szkołę. Kupując Czekotubkę w Rossmannie, pomagasz w budowie

Udostępnij

Nowa akcja Rossmanna przy wsparciu Omeny Mensah ma pomóc w budowie szkoły w Ghanie. Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę, kupując Czekotubkę w drogerii.

Akcja Rossmanna

Dzięki współpracy między Omenaa Foundation a markami E.Wedel i Rossmann, projekt uruchomienia szkoły dla dzieci ulicy w Temie (Ghana) ma szansę szybciej zakończyć się sukcesem. Pomóc i zrobić coś dobrego dla innych może tak naprawdę każdy. Jedyny warunek jest banalnie prosty, wystarczy kupić Czekotubkę.

Już od 1 września w drogeriach Rossmann w całej Polsce będzie można kupić wedlowskie Czekotubki ze specjalnymi naklejkami. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na ukończenie budowy szkoły.

Akcja Rossmanna, Omeny i Wedla skupia się na podopiecznych ośrodka opiekuńczego „Don Bosco”. Są nimi dzieci, które były zmuszane do niewolniczej wręcz pracy, mieszkające na ulicy, głodne i opuszczone przez bliskich. W „Don Bosco” mogą liczyć na schronienie i ciepły posiłek, ale to nie wystarczy.

Mam mocne postanowienie stworzenia miejsca, gdzie dzieci zdobędą szansę na lepsze jutro. To, czego im w tej chwili brakuje, to właśnie szkoła, bo dzięki wykształceniu, w dorosłym życiu będą miały szansę na dobrą pracę. Zdradzę, że Czekotubki, które od września są bohaterami naszej akcji, okazały się hitem w Ghanie. Dzieciaki się nimi zajadały.

mówi OMENAA MENSAH

Budynek już jest

O powstanie szkoły w Ghanie Omenaa wraz ze swoją fundacją walczą od ponad trzech lat. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, dzieci będą mogły rozpocząć naukę w połowie przyszłego roku. Prace są już zaawansowane. Budynek już stoi. Trwają poszukiwania partnera, który ufunduje okna i drzwi, następne są podłogi, a na koniec meble do klas.

Czekotubki ze specjalnymi, charytatywnymi naklejkami będzie można kupić przy kasach w drogeriach Rossmann do 5 września, a następnie trafią na regały razem z innymi słodyczami.

Komentarze Facebook
REKLAMA

Czytaj więcej

Wiadomości